تجزیه‌وتحلیل فعالیت های اقتصادی در گلستان کمرنگ است

به گزارش خبرنگار مهر، محمود ربیعی، عصر چهارشنبه در نخستین کارگروه اقتصادی استان در سال جاری، اظهار کرد: این کارگروه، کارگروه مادر و اصلی اقتصاد گلستان است و باید به غیر برگزاری جلسات، به تجزیه‌وتحلیل اقتصادی و آینده استان بپردازد.

وی افزود: در دیگر کارگروه‌ها تنها به بخشی از اقتصاد استان، ظرفیت‌ها و چالش‌های آن پرداخته می‌شود اما این کارگروه باید در کنار احصاء اطلاعات اقتصادی، وضعیت نقدینگی و تورم را بر اقتصاد استان بررسی کند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان ادامه داد: هم‌اکنون ۱۲ کارگروه با محور اقتصادی و عناوین مختلف در استان تشکیل می‌شود، اما این کارگروه باید کلیات اقتصاد استان را مورد واکاوی قرار دهد.

وی اضافه کرد: این کارگروه محوریت مباحث اقتصادی استان را بر عهده دارد و درواقع فهم مشترک دیگر کارگروه اقتصادی استان مانند توسعه صادرات غیرنفتی، تنظیم بازار، سرمایه‌گذاری و ... است.

وی بار دیگر متذکر شد: اشکال ما در کار اقتصادی این است که اطلاعات را احصاء می‌کنیم اما تجزیه‌وتحلیل و آنالیز نداریم، به تولید تأکید می‌کنیم اما به کسب تولید فکر نمی‌کنیم.

ربیعی تصریح کرد: هم‌اکنون درآمد سرانه استان نصف کشور است و کارگروه اقتصادی می‌تواند دیگر کارگروه‌ها را هدایت و در بالا بردن سرانه استان نقش داشته باشد.

 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجزیه‌وتحلیل فعالیت های اقتصادی در گلستان کمرنگ است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X