لزوم الحاق مطالعات اجتماعی و فرهنگی در طرح های عمرانی

به گزارش خبرنگار مهر، خلیل‌الله راحتی ظهر چهارشنبه، در همایش مدیران کل دفاتر فنی استانداری‌های سراسر کشور که در گرگان برگزار شد، با بیان این که جمع آوری زباله گرچه ابتدایی ترین توقع مردم از است ولی از مهمترین فعالیت های شهرداری است، خواستار افزایش کیفیت خدمات به مردم شد و گفت: اگر کیفیت خدمات افزایش یابد فعالیت های عمرانی بیشتر در چشم مردم دیده می شود.

وی با تاکید بر این که باید بعد اجتماعی و فرهنگی را در پروژه های عمرانی لحاظ کرد، افزود: وقتی یک پروژه عمرانی احداث می‌شود اگر مسائل اجتماعی و فرهنگی در آن نادیده گرفته شود به جای اینکه این پروژه رفاه عمومی را به همراه بیاورد باعث نارضایتی در مردم می‌شود.

راحتی با تاکید بر این که اکنون الزام مطالعات اجتماعی به عنوان یکی از موضوعات مهم که نیاز اکثر شهروندان است،‌ در دستور کار قرار گرفته شد، دلیل این الزام را تلفیق جنبه عمرانی با مسائل اجتماعی عنوان کرد.

وی خواستار لحاظ حقوق اجتماعی مردم در طراحی‌های شهرها شد و گفت: شهرهای ما به شهر ماشین‌محور تبدیل شده‌اند که باید این نگرش تغییر یابد.

وی از اعتبار ۵۵۰ هزار میلیارد تومان مدیریت شهری کشور خبرداد و تصریح کرد: سرانه هر فرد ایرانی از منابع عمومی شهری ۶۰۰ هزار تومان تا ۷۰۰ هزار تومان است.

قائم مقام سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور خاطرنشان کرد: سرانه هر فرد مشهدی از منابع عمومی شهری ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و در شیراز حدود یک میلیون تومان و در شهر گرگان این مبلغ ۵۵۰ هزار تومان است.

وی بیان کرد: شهرداری‌ها باید در مسیر فعالیت‌های نرم‌افزاری حرکت کنند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «لزوم الحاق مطالعات اجتماعی و فرهنگی در طرح های عمرانی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X