ترسیم محوریت توسعه دانشگاه شهرضا بر مبنای اقتصاد دانش بنیان

به گزارش خبرنگار مهر، علی شریف زاده بعدازظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با بیان اینکه این واحد در سال ۱۳۶۷ فعالیت خود را با جذب تعداد ۲۵ نفر دانشجوی رشته فیزیک در قالب یک ساختمان استیجاری در فضای شهری آغاز کرده است، اظهار کرد: در حال حاضر دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در ساختمانی به مساحت ۵۰ هکتار با پنج هزار نفر دانشجو ،۱۳۰ نفر عضو هئیت علمی تمام وقت،۲۷۰ نفر عضو هئیت علمی حق التدریس و همچنین جذب دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در تعداد ۱۱۰ رشته تحصیلی فعالیت می کند.

وی افزود: تاکنون تعداد پنج دانشکده علوم پایه،علوم انسانی،فنی و مهندسی، تحصیلات تکمیلی و داروسازی در این واحد دانشگاهی راه اندازی شده است و همچنین مجموعه کارگاهی، ساختمان بوفه مرکزی و انبار،کلینیک تخصصی خودرو، کتابخانه مرکزی سالن های ورزشی، پارک آبی واستخر سرپوشیده به عنوان دیگر بخش های ساختمانی در قالب این واحد تعریف و اجرایی شده اند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا با بیان اینکه این واحد دانشگاهی در تعریف واجرای چشم انداز آموزش محوری به میزان قابل توجهی موفق عمل کرده است، افزود: جذب اساتید موفق و کارآمد، افزایش و بهبود وضعیت امکانات سخت افزاری و نرم افزاری، توسعه فضاهای مجهز به امکانات سمعی و بصری و موفقیت قابل توجه دانشجویان این دانشگاه در راه یابی به مقطع تحصیلات تکمیلی از بارزترین مصادیق موفقیت واحد شهرضا در دست یابی به اهداف تعیین شده در حوزه آموزش محوری به شمار می رود.

وی با اشاره به اینکه سیاست محوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در دهه دوم متمرکز برامور پژوهشی بوده است، عنوان کرد: در این عرصه خطیر نیز دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا بنابر ارزیابی های دقیق انجام گرفته از سوی شورای پژوهش دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان به لحاظ تعداد ارجاعات مقاله به ازای هر عضو هئیت علمی وتعداد مقاله به ازای هر عضو هئیت علمی تمام وقت در سطح استان اصفهان سرآمد است.

شریف زاده با بیان اینکه اتکای به اقتصاد دانش بنیان از مهم ترین تاکیدات رهبر معظم انقلاب در طول چند سال گذشته به شمار می رود، افزود:تبدیل علم به ثروت و کارآفرینی برای فارغ التحصیلان دانشگاهی به عنوان یک ضروت مهم در جامعه امروزی مطرح است و در همین راستا واحد شهرضا نسبت به ایجاد و راه اندازی مرکز تحقیقاتی شیمی رازی اقدام کرده است.

وی اضافه کرد: درقالب این مرکز تحقیقاتی تعداد ۲۴ واحد فناور تعریف شده است که در این بین تعداد چهار شرکت دانش بنیان راه اندازی شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا با اشاره به اینکه تمامی اقشار جامعه امکان بهره گیری از خدمات مرکز تحقیقاتی این واحد را دارند، اذعان داشت: مراحل تبدیل علم به ثروت در قالب این شرکت های دانش بنیان ابتدا در سطح آزمایشگاهی و سپس در قالب نیمه صنعتی انجام می گیرد و این موضوع به عنوان یک راهکار اساسی در جهت بهبود وضعیت کنونی بازار کسب و کار به شمار می رود.

وی در ادامه با تشریح روند تولیدات شرکت های دانش بنیان فعال در قالب مرکز تحقیقات شیمی رازی این واحد دانشگاهی گفت: در حال حاضر تولید تخت های بیمارستانی، تولید روغن های اپوکسی شده، تولید قارچ های گیاهی، گیاهان دارویی و لفافه های فولاد به عنوان بخشی از تولیدات این شرکت های دانش بنیان محسوب می شود.

شریف زاده در پایان با بیان اینکه واحد شهرضا در سال گذشته موفق به کسب رتبه نهم در بین تمامی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی شده است، متذکر شد: مطابق ارزیابی های انجام گرفته دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرضا در بین واحدهای بسیار بزرگ موفق به کسب رتبه نخست کشوری شده است که در پایان اردیبهشت ماه سالجاری از سوی ریاست عالیه دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس هئیت امنای دانشگاه مورد تقدیر قرار می گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ترسیم محوریت توسعه دانشگاه شهرضا بر مبنای اقتصاد دانش بنیان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X