آمار خودکشی در کشور کاهش داشته است

به گزارش خبرنگار مهر، احمد شجاعی ظهر چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران استان زنجان، در پاسخ به وضعیت آمار خودکشی در استان زنجان و کشور اظهار داشت: در سال ۹۳ میزان آمار خودکشی کشور ۴ هزار و ۹۵ نفر بوده و این آمار در سال ۹۴ به میزان ۴ هزار و ۲۰ نفر رسیده است.

وی به میزان آمار خودکشی به تفکیک جنسیت پرداخت و افزود: ۲ هزار و ۸۸۷ نفر از این افراد مرد و یک هزار و ۱۳۳ نفر زن بودند.

شجاعی در پاسخ به سوالی درباره آمار استان زنجان گفت: آمار استان زنجان در این بخش نشان می‌دهد که وضعیت استان بهبود یافته و شاهد ۳۱ درصد کاهش در آمار خودکشی بوده‌ایم.

وی در پاسخ به سوال مهر که وضعیت شاخص‌های پزشکی قانونی استان زنجان به نسبت کشور و وضعیت تکمیلی ساختمان پزشکی قانونی استان زنجان،گفت: شاخص‌هایی برای رتبه‌بندی استان‌ها به صورت مدون احصا نشده است و ساختمان نیمه کاره پزشکی قانونی استان رنجان نیز باید از محل اعتبارات استانی تکمیل شود.

شجاعی در خصوص سوال دیگر مهر مبنی بر اینکه چرا تکمیل این ساختمان بر دوش اعتبارات استانی افتاده و از اعتبارات ملی تامین نشده، پاسخ داد: سه استان کشور در شرایط فعلی ساختمان خود را تکمیل نکرده‌اند. استان زنجان نیز جزو آن‌ها است. رایزنی به منظور تامین اعتبار ملی برای آن صورت گرفت، اما نتیحه‌ای نداشت.

رئیس سازمان پزشکی قانونی به آمار نزاع در کشور پرداخت و تاکید کرد: در سال ۹۴ میزان نزاع ثبت شده در کشور ۵۶۴ هزار و  ۲۲۳ مورد و این میزان در سال ۹۳، ۵۶۹ هزار و ۶۰۲ مورد بوده است. شاهد کاهش ۴.۳ درصدی در این بخش هستیم.

شجاعی به آمار استانی نیز اشاره کرد و یادآور شد: در سال ۹۴ میزان نزاع در استان ۹ هزار و ۱۶ مورد و در سال ۹۳ به میزان ۹ هزار ۵۷۵ مورد بوده است. شاهد کاهش ۵.۸ درصدی هستیم.

شجاعی در پاسخ به سوال دیگر مهر در خصوص این که گفته می‌شود وضعیت نزاع در استان مطلوب نیست، اظهار داشت: در بخش دیگری از همین آمار که به نسبت ۱۰۰ نفر سنجیده می‌شود استان زنجان رتبه ششم کشور را دارد.

این مسئول همچنین در خصوص خودکشی ناشی از مصرف قرص برنج نیز اظهار داشت: این آمار برای استان زنجان در سال ۹۳ میزان آن ۱۶ مورد و در سال گذشته ۹ مورد بوده است و در کشور نیز این آمار ۶۳۶ مورد برای سال ۹۳ و ۵۱۳ مورد برای سال گذشته بوده است. ۴۳ درصد شاهد کاهش آمار استانی و ۱۹.۳ درصد در بخش کشوری هستیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمار خودکشی در کشور کاهش داشته است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X