جهت گیری شرکت پست جمهوری اسلامی به سمت رونق تجارت الکترونیک است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا حسین مهری در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران با تبریک اعیاد شعبانیه افزود: کسب و کار شرکت پست در دنیا در حال تغییر و گرایش به سمت کالا است.
وی اظهارکرد: الکترونیکی شدن فعالیت ها، توسعه پهنای باند و خدمات اینترنت موجب کاهش فعالیت های این شرکت نظیر ثبت نام دانشگاه ها، ثبت نام تلفن همراه، تاییدیه تحصیلی و غیره شده است.
مهری با اشاره به اینکه پست نامه ها در سال 2013 سه درصد در دنیا کاهش پیدا کرده است ادامه داد: این روند در سال های 2014-2015 ادامه داشته و پست نامه ها حدود چهار درصد و بیشتر کاهش داشته اند.
وی اضافه کرد: به همین دلیل شرکت های پست در سراسر جهان به سوی کالا، پست لجستیک و تجارت الکترونیک روی آورده اند.
مهری با بیان اینکه شرکت پست ایران به دنبال توسعه تجارت الکترونیک از مبادی بخش خصوصی نظیر دیجی کالا، پنجاه چهل و غیره است ادامه داد: شرکت پست ایران مانند سراسر دنیا تحویل، توزیع و انبارداری کالا را مدیریت خواهد کرد تا بخش خصوصی راحت تر و روان تر به تجارت الکترونیک بپردازد.
وی افزود: این شرکت به صورت آزمایشی موضوع توزیع کالا را با ماشین در استان های اصفهان، فارس و چهارمحال بختیاری به اجرا گذاشته است.
مهری ادامه داد: در همین راستا نرم افزار تجارت الکترونیک شرکت پست ارتقا داده شده و مشکلات اجرای آزمایشی آن در حال بررسی است.

*** پست بدون دفاتر پیشخوان خدمات دولت مفهومی ندارد
وی دفاتر پیشخوان را یکی از خدمات تخصصی ارتباطات و شرکت پست دانست و ادامه داد: شرکت پست به جز پیشخوان مفهومی ندارد و در تمام دنیا پست یک رابط امین میان مردم و سازمان ها است.
مهری افزود: دفاتر پیشخوان نیز شرکای تجاری شرکت پست هستند که بخشی از کارهای برون سپاری شده این شرکت را انجام می دهند.
وی ادامه داد: دفاتر پیشخوان برابر اساس نامه جدید که مجلس مصوب کرده باید به مجموعه وزارت ارتباطات برگردند تا شرکت پست بتواند فعالیت های جدید را احصا کرده و دفاتر را تقویت کند.
مهری ادامه داد: متاسفانه 70 درصد دفاتر پیشخوان در صورت فعلی زیان ده هستند و قرار نیست بخش خصوصی با سرمایه گذاری و جذب نیرو زیان داده و ورشکست شود.
وی افزود: ما دنبال اقتصادی کردن این دفاتر هستیم و در این صورت توسعه این دفاتر در دستور کار قرار خواهد گرفت.
مهری افزود: برابر قانون و اصل 44 باید 20 درصد از فعالیت های شرکت پست در انحصار این شرکت باقی بماند و مابقی خدمات واگذار شوند.
وی ادامه داد: حدود هفت هزار دفاتر پیشخوان در سطح کشور در حال فعالیت هستند که از این تعداد هزار و 400 دفتر دولتی در ادارات و مراکز استان ها به ارائه خدمات مشغول هستند.

*** پست استان قزوین در سال 94 رتبه دهم کشوری را به دست آورده است
وی ادامه داد: پست استان قزوین در سال 1394 با توجه به شاخص های تخصیص داده شده از میان 31 استان رتبه دهم کشور را به خود اختصاص داد و امیدواریم با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل موجود در این استان شاهد بهبود این رتبه باشیم.
مهری به سرانه مرسوله اشاره کرد و گفت: این سرانه در استان قزوین 4/2 دهم و در کشور 7/3 دهم در سال 94 بوده و امیدواریم استان با فعالیت های بیشتر خود را به متوسط کشور در سرانه پستی برساند.
وی ادامه داد: امیدواریم استان قزوین با توجه به قابلیت صنعتی و کشاورزی خود در سال 94-95 پست لجستیک را راه اندازی کند.
این مقام مسئول افزود: استان قزوین در تجارت الکترونیک توفیقات خوبی داشته است ولی از این استان صنعتی ورود جدی تر در موضوع تجارت الکترونیک انتظار می رود.
6101/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جهت گیری شرکت پست جمهوری اسلامی به سمت رونق تجارت الکترونیک است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات