جهت گیری شرکت پست جمهوری اسلامی به سمت رونق تجارت الکترونیک است

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا حسین مهری در نشست مطبوعاتی با خبرنگاران با تبریک اعیاد شعبانیه افزود: کسب و کار شرکت پست در دنیا در حال تغییر و گرایش به سمت کالا است.
وی اظهارکرد: الکترونیکی شدن فعالیت ها، توسعه پهنای باند و خدمات اینترنت موجب کاهش فعالیت های این شرکت نظیر ثبت نام دانشگاه ها، ثبت نام تلفن همراه، تاییدیه تحصیلی و غیره شده است.
مهری با اشاره به اینکه پست نامه ها در سال 2013 سه درصد در دنیا کاهش پیدا کرده است ادامه داد: این روند در سال های 2014-2015 ادامه داشته و پست نامه ها حدود چهار درصد و بیشتر کاهش داشته اند.
وی اضافه کرد: به همین دلیل شرکت های پست در سراسر جهان به سوی کالا، پست لجستیک و تجارت الکترونیک روی آورده اند.
مهری با بیان اینکه شرکت پست ایران به دنبال توسعه تجارت الکترونیک از مبادی بخش خصوصی نظیر دیجی کالا، پنجاه چهل و غیره است ادامه داد: شرکت پست ایران مانند سراسر دنیا تحویل، توزیع و انبارداری کالا را مدیریت خواهد کرد تا بخش خصوصی راحت تر و روان تر به تجارت الکترونیک بپردازد.
وی افزود: این شرکت به صورت آزمایشی موضوع توزیع کالا را با ماشین در استان های اصفهان، فارس و چهارمحال بختیاری به اجرا گذاشته است.
مهری ادامه داد: در همین راستا نرم افزار تجارت الکترونیک شرکت پست ارتقا داده شده و مشکلات اجرای آزمایشی آن در حال بررسی است.

*** پست بدون دفاتر پیشخوان خدمات دولت مفهومی ندارد
وی دفاتر پیشخوان را یکی از خدمات تخصصی ارتباطات و شرکت پست دانست و ادامه داد: شرکت پست به جز پیشخوان مفهومی ندارد و در تمام دنیا پست یک رابط امین میان مردم و سازمان ها است.
مهری افزود: دفاتر پیشخوان نیز شرکای تجاری شرکت پست هستند که بخشی از کارهای برون سپاری شده این شرکت را انجام می دهند.
وی ادامه داد: دفاتر پیشخوان برابر اساس نامه جدید که مجلس مصوب کرده باید به مجموعه وزارت ارتباطات برگردند تا شرکت پست بتواند فعالیت های جدید را احصا کرده و دفاتر را تقویت کند.
مهری ادامه داد: متاسفانه 70 درصد دفاتر پیشخوان در صورت فعلی زیان ده هستند و قرار نیست بخش خصوصی با سرمایه گذاری و جذب نیرو زیان داده و ورشکست شود.
وی افزود: ما دنبال اقتصادی کردن این دفاتر هستیم و در این صورت توسعه این دفاتر در دستور کار قرار خواهد گرفت.
مهری افزود: برابر قانون و اصل 44 باید 20 درصد از فعالیت های شرکت پست در انحصار این شرکت باقی بماند و مابقی خدمات واگذار شوند.
وی ادامه داد: حدود هفت هزار دفاتر پیشخوان در سطح کشور در حال فعالیت هستند که از این تعداد هزار و 400 دفتر دولتی در ادارات و مراکز استان ها به ارائه خدمات مشغول هستند.

*** پست استان قزوین در سال 94 رتبه دهم کشوری را به دست آورده است
وی ادامه داد: پست استان قزوین در سال 1394 با توجه به شاخص های تخصیص داده شده از میان 31 استان رتبه دهم کشور را به خود اختصاص داد و امیدواریم با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل موجود در این استان شاهد بهبود این رتبه باشیم.
مهری به سرانه مرسوله اشاره کرد و گفت: این سرانه در استان قزوین 4/2 دهم و در کشور 7/3 دهم در سال 94 بوده و امیدواریم استان با فعالیت های بیشتر خود را به متوسط کشور در سرانه پستی برساند.
وی ادامه داد: امیدواریم استان قزوین با توجه به قابلیت صنعتی و کشاورزی خود در سال 94-95 پست لجستیک را راه اندازی کند.
این مقام مسئول افزود: استان قزوین در تجارت الکترونیک توفیقات خوبی داشته است ولی از این استان صنعتی ورود جدی تر در موضوع تجارت الکترونیک انتظار می رود.
6101/ 6128

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جهت گیری شرکت پست جمهوری اسلامی به سمت رونق تجارت الکترونیک است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X