راهکارهای وصول مطالبات معوق دو هزار میلیارد ریالی بانک ها ارائه شود

به گزارش خبرنگار ایرنا، سید موسی خادمی عصر چهارشنبه در نشست شورای بانک های کهگیلویه و بویراحمد افزود: با کار کارشناسی تعداد افراد دارای مطالبات معوق بانکی در این استان و میزان دقیق بدهی آنان دسته بندی شده و برای وصول آنها تلاش و برنامه ریزی های لازم انجام شود.
وی بیان کرد: در نشست بعدی شورای بانک های کهگیلویه و بویراحمد راهکارهای لازم و انتظارهای بانک های عامل این استان از دستگاه های قضایی استان برای وصول مطالبات معوق بانکی ارائه و بررسی شود.
خادمی اظهار کرد: هر کدام از موسسه های مالی و یا بانک های خصوصی کهگیلویه و بویراحمد که منابع مالی این استان را جذب کرده و آن را در دیگر نقاط کشور و یا سایر امور هزینه می کنند باید تعطیل و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شود.
وی عنوان کرد: از تمامی ابزارها و روش های قانونی نیز در زمینه تحقق این امر استفاده خواهد شد.
خادمی با تاکید بر لزوم کاهش میزان مطالبات معوق بانکی در کهگیلویه و بویراحمد، ابراز داشت: بدهکاران بانکی این استان شامل سه دسته تولیدکنندگان، پیمانکاران و اصناف و بازاریان هستند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: مسئولان اجرایی این استان به دنبال حمایت جدی از تولید، اشتغال و رونق اقتصادی بوده و به همین دلیل نیز تولیدکنندگان استان را که ناخواسته و به دلیل رکود ناشی از تحریم ها دچار مشکل شده اند با روش های استمهال، تقسیط، تخفیف و یا پرداخت سرمایه در گردش مورد حمایت قرار می دهند.
خادمی گفت: با آن عده از تولیدکنندگان کهگیلویه و بویراحمد که به طور عمدی مطالبات معوق بانکی خود را پرداخت نمی کنند برخورد قانونی می شود.
وی بیان کرد: راهبرد کاهش مصارف بانکی در کهگیلویه و بویراحمد جوابگو نیست و از مدیران عامل بانک های این استان انتظار می رود که افزایش و جذب منابع مالی جدید را با بکارگیری راهکارهای لازم در دستور کار قرار داده و به دنبال کاهش مصارف نباشند.
خادمی اظهار کرد: از آنجا که شرایط اقتصادی، تولید و اشتغال در کهگیلویه و بویراحمد چندان مناسب نیست باید این وضعیت از سوی متولیان امر و مسئولان اجرایی استان به نحو احسن مدیریت شود.
وی عنوان کرد: دستگاه های مختلف اجرایی کهگیلویه و بویراحمد مکلف به کسر حقوق از کارکنان خود که ضامن دیگر افراد برای دریافت تسهیلات بانکی شده و آن افراد نیز مطالبات معوق بانکی دارند خواهند بود و این موضوع با ارسال نامه ای به نهادهای دولتی استان اعلام شود.
7535/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «راهکارهای وصول مطالبات معوق دو هزار میلیارد ریالی بانک ها ارائه شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات