استاندار خراسان رضوی: برنامه صادراتی استان تا حدودی عملیاتی شد

علیرضا رشیدیان روز چهارشنبه در نشست کارگروه توسعه صادرات خراسان رضوی گفت: بر اساس برنامه پارسال حجم صادرات استان می بایست به 2.5 میلیارد دلار می رسید که در پایان سال 1394 به رقم یک میلیارد و 900 میلیون دلار دست یافتیم.
وی افزود: دسترسی به این نتیجه نشان می دهد برنامه عملیاتی پارسال حوزه صادرات خراسان رضوی نه به شکل کامل اما تا حدودی عملیاتی شده است.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: برای رفع این نقیصه برنامه امسال باید با رویکرد اقتصاد مقاومتی تدوین و به تصویب ستاد اقتصاد مقاومتی برسد.
وی گفت: باید با تولید محصولات باکیفیت و صادرات محور، افزایش بهره وری و کاهش هزینه های تولید، توان رقابت در بازارهای بین المللی را فراهم کرد.
رشیدیان افزود: توسعه بازارهای صادراتی موجود و نفوذ در بازارهای جدید باید یکی از رویکردهای برنامه توسعه صادرات خراسان رضوی در 'سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل' باشد.
وی ادامه داد: برای شتاب دادن و سهولت در دریافت مالیات بر ارزش افزوده نیز باید سامانه های گمرک و سازمان امور مالیاتی به یکدیگر متصل شوند.
استاندار خراسان رضوی گفت: بازاریابی موثر برای رفع نیازهای داخلی در بخش تولید محصولات دامی، باغی و کشاورزی و حضور قدرتمندانه در بازارهای هدف از جمله مواردی است که باید با جدیت دنبال شود.
وی تولیدات دانش بنیان و صدور خدمات فنی و مهندسی را نیز از استعدادهای خراسان رضوی توصیف و بیان کرد: برای توسعه صادرات محصولات غیرنفتی باید به این حوزه فعالیت در استان بیشتر توجه شود.
1922/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار خراسان رضوی: برنامه صادراتی استان تا حدودی عملیاتی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X