سردار نقدی: صنایع راکد با فعال شدن گروه های جهادی صنعتی از بحران خارج می شود

به گزارش ایرنا، سردار محمدرضا نقدی روز چهارشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی استان گلستان در گرگان، اضافه کرد: اجرای این طرح به صورت آزمایشی از مدتی قبل آغاز شد و با توجه به نتایج مثبت و ثمرات زیاد آن در راه اندازی واحدهای صنعتی مشمول طرح، به زودی اجرای آن با ساز و کارهای مناسب اندیشیده شده در سراسر کشور آغاز خواهد شد.
وی بیان کرد: گروه های جهادی پیش از این در بخش های سازندگی مناطق محروم فعالیت داشتند که از این پس گستره فعالیت های این گروه ها بیشتر می شود.
رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه بر لزوم توسعه هر چه بیشتر طرح های مرتبط با اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: این طرح در برخی کشورهای دنیا با موفقیت اجرا شد که لازم است با هدف کاهش هرچه بیشتر بیکاری و افزایش درآمدها در کشور توسعه یابد.
نقدی ادامه داد: یکی از اهداف اجرای این طرح، تمرکز هر شهر و منطقه به فعالیت و تولید یک محصول است.
رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: به جای تمرکز سرمایه ها برای احداث یک واحد تولیدی بزرگ، به دنبال گسترش کارگاه های کوچک خانگی در مناطق مختلف هستیم.
وی اضافه کرد: یکی از مهمترین برنامه های گسترش کارگاه های خانگی، توسعه بخش های مرتبط با صنایع تبدیلی و جلوگیری از خام فروشی تولیدات مشتمل بر طرح های اقتصاد مقاومتی است.
سردار نقدی افزود: ارزش افزوده محصولات بهره برداری شده از صنایع تبدیلی به مراتب بیشتر از خام فروشی است و باید به مرحله ای برسیم که دستگاه های کوچک صنایع تبدیلی در اختیار همه تولیدکنندگان قرار گیرد.
رییس سازمان بسیج مستضعفین به ظرفیت های فراوان گلستان نیز اشاره کرد و گفت: این استان دارای توانمندی های زیاد و منحصر به فردی است که با بهره مندی از آن نباید هیچ بیکاری در استان وجود داشته باشد.
نقدی گفت: استان قم به تازگی و در راستای طرح های اقتصاد مقاومتی، تولید خاویار را آغاز کرد، اما هنوز در گلستان به عنوان استانی که خاویار در آن سابقه زیادی دارد، برنامه ای برای تولید خاویار با اهداف اقتصاد مقاومتی وجود ندارد.
وی همچنین اقتصاد مقاومتی را شیوه ای امتحان پس داده برای کاهش واردات برخی محصولات دانست و گفت: به عنوان نمونه سالانه بیش از 600 هزارتن کود شیمیایی وارد می شود، اما میزان تولید کود شیمیایی ارگانیک و سالم در قالب طرح های اقتصاد مقاومتی بسیار بیشتر از میزان مصرف کودهای شیمیایی در کشور است.
نقدی افزود: اگر کشاورزان را ترغیب به مصرف کودهای ارگانیک در اراضی زراعی کنیم، علاوه بر تولید محصولات سالم کشاورزی می توان از تولید کودهای ارگانیک برای صادرات بیشتر هم استفاده کرد.
استاندار گلستان نیز در این جلسه از رییس سازمان بسیج مستضعفین خواست که استان از ظرفیت این سازمان برای رفع مشکل بیکاری و اجرای طرح های بزرگ اقتصاد مقاومتی بهره مند شود.
حسن صادقلو یکی از ظرفیت های فراموش شده و دارای توانمندی برای ایجاد اشتغال در استان را توسعه کشت پنبه بیان کرد.
به گفته وی در سال های اخیر کشت برنج جایگزین پنبه در استان شده که این مساله هدر رفت آب را با وجود بحران منابع آبی در این استان در پی داشته است.
7331/1648

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سردار نقدی: صنایع راکد با فعال شدن گروه های جهادی صنعتی از بحران خارج می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X