افزایش 30درصدی تولید شکر در شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر

رضا شهریور چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال زراعی 95-94 حدود 791هزار تن نیشکر از سطح 9 هزار و 885هکتار از اراضی این شرکت برداشت شد که از این میزان 81هزار تن شکر به ارزش یک هزار و 800میلیارد ریال تولید شد.
وی گفت: میزان تولید شرکت در شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر در مقایسه با تولید 57هزار تنی شکر در سال زراعی 94-93 حدود 30درصد رشد نشان می دهد.
شهریور ، بهسازی شبکه های آبیاری و زهکشی ، شناسایی نقاط ضعف و ایجاد انگیزه در نیروی انسانی کارآمد ، شرایط مناسب آب و هوایی و اصلاح خاک را از دلایل افزایش تولید نیشکر و شکر در شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر که در 55کیلومتری جنوب اهواز واقع شده عنوان کرد و افزود: این شرکت از بین هفت شرکت تابع شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی رتبه اول در تولید شکر و از لحاظ میزان عملکرد در واحد سطح رتبه سوم را کسب کرده است.
معاون کشاورزی شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر میانگین برداشت نیشکر در واحد سطح را در این شرکت 87تن در هکتار بیان کرد و گفت: این میزان عملکرد در واحد سطح در مقایسه با سال زراعی گذشته 20درصد افزایش داشته است و بر اساس هدف گذاری این شرکت در سال زراعی 96-95 میانگین برداشت نیشکر در واحد سطح به یکصد تن در هکتار و تولید یک میلیون تن نیشکر از سطح 10هزار هکتار خواهد رسید.
شهریور متوسط برداشت نیشکر در واحد سطح در کوبا و برزیل که از کشورهای مطرح در تولید نیشکر جهان هستند را حدود 70تن در هکتار بیان کرد و گفت: استان خوزستان به دلیل بهره مندی از آب و آفتاب مناسب یکی از مناطق مستعد کشت نیشکر در جهان است.
وی بروز پدیده ریزگردها در سال های اخیر را یکی از مشکلات و چالش های تولید نیشکر در استان خوزستان عنوان کرد و افزود: ریزگردها به جهت آنکه عمل فتوسنتز در گیاه نیشکر را دچار اختلال می کند و سبب کاهش تولید و آفت می شود همواره یکی از دغدغه های مسئولان شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی بوده است.
شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با هفت شرکت و 84هزار هکتار اراضی زیرکشت در دهه 70فعالیت خود را با هدف دسترسی به تولید 700هزار تن شکر سفید در سال شروع کرد.
پیش بینی شده با پایان فصل برداشت نیشکر در این هفت واحد نیشکری ، حدود 570هزار تن شکر سفید تولید شود که در مقایسه با سال گذشته زراعی حدود 65هزار تن افزایش نشان می دهد.
نیاز سالانه کشور به شکر حدود دو میلیون و 300هزار تن است که با احتساب دو واحد نیشکری هفت تپه و کارون ، استان خوزستان به تنهایی حدود یک سوم نیاز کشور به شکر را تامین می کند.
6065

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افزایش 30درصدی تولید شکر در شرکت کشت و صنعت نیشکر امیرکبیر» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X