گروه‌های جهاد صنعتی در سال جاری فعال می‌شوند

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا نقدی بعدازظهر چهارشنبه در شورای اقتصاد مقاومتی استان گلستان، اظهار کرد: باید تلاش شود تا با بررسی علمی، راهکار حل مسئله برای خروج این کارخانه‌ها از بحران مشخص شود.

وی تأکید کرد: میانجی‎گری دستگاه‎های دولتی، بانک‎ها، مؤسسات برای رفع مشکلات کارخانه‌ها نیمه تعطیل و راکد بسیار مهم است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد: باهمت بسیجیان از سال ۱۳۹۲ در راستای طرح‌های اقتصاد مقاومتی برای تولید پایدار مواد غذایی آغاز شد که تا پایان گذشته، ۱۵۰ هزار شغل ایجادشده است.

وی بابیان اینکه ۷۰ هزار واحد تولیدی در راستای اقتصاد مقاومتی فعالیت دارند، افزود: تحولی که امسال رخ می‌دهد اجرای دو کار مهم و تمرکز بسیج روی صنایع تبدیلی خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه تمرکز بسیج در سال جاری روی صنایع تبدیلی است، تصریح کرد: با ایجاد صنایع تبدیلی ماندگاری بسیاری از محصولات افزایش پیدا می‎کند علاوه بر آن ارزش‌افزوده تولیدات ارتقاء می‎یابد که منجر به رونق اقتصادی می‎شود.

سردار نقدی بابیان اینکه ایجاد صنایع تبدیلی امکان عرضه به‌موقع محصولات را به بازار فراهم می‎کند، ادامه داد: کشورهای خارجی، بازار ۳۰۰ میلیونی آسیای میانه و روسیه ظرفیت‎های خوبی برای صادرات محسوب می‎شوند که می‎توان تولیدات اقتصاد مقاومتی را در این مسیر استفاده کرد.

وی ظرفیت استان گلستان را در سطح کشور کم‎نظیر دانست و گفت: استان گلستان با توجه به نزدیکی به دریا، جنگل، برخورداری از ظرفیت‎های ریلی می‎تواند در امر صادرات موفق باشد، بهره‎گیری از ظرفیت ساحل شرق استان گلستان برای پرورش ماهیان خاویاری می‎تواند در رونق اقتصادی مفید باشد.

وی با تأکید بر اینکه بحث فروش و صادرات است که چرخ اقتصاد یک منطقه را به حرکت درمی‌آورد، اضافه کرد: کارگروه‌های مشترک بازاریابی و تجارت و تصرف بازارهای روسیه و آسیای میانه که در سایه مهارت افزایی و سودآور شدن فعالیت‌های اقتصادی رخ می‌دهد می‌تواند زمینه و فرصت مناسبی برای ورود گروه‌های جهاد صنعتی در گلستان باشد.

وی استفاده از ظرفیت روستاها را برای ایجاد بنگاه‎های اقتصادی مهم دانست و خاطرنشان کرد: با توجه به امکاناتی که در روستاها وجود دارد در این زمینه مباحث مقدماتی صورت گرفته و با جمع‎بندی مسائل مبادرت به عملیاتی شدن آن اقدام خواهیم کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «گروه‌های جهاد صنعتی در سال جاری فعال می‌شوند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X