غفلت از نیازهای کودک جبران پذیر نیست/تصویرگران برتر کشور معرفی شد

حمیدرضا آذری ظهر چهارشنبه در آیین معرفی برگزیدگان نخستین جشنواره کتابهای تصویری داستانی تالیفی کشور در دانشگاه شیراز بر توجه به نیازهای عاطفی، تقویت تخیل، ابداع و خلاقیت و اجتماعی کردن کودکان تاکید کرد و افزود: این کار را باید با کمک ادبیات داستانی و داستان های جذاب تصویری انجام داد.

وی یکی از وظایف اصلی خانواده و آموزش و پرورش را اجتماعی کردن و جامعه پذیر کردن کودکان دانست و افزود: در این راستا از ابزار داستان می توان بهره گرفت. در وقع یکی از بهترین ابزارهایی که می توان در این حوزه به کار برد، داستان است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس همچنین از اعلام آمادگی این نهاد برای حمایت از تشکیل مجموعه ای با حضور مرکز مطالعات ادبیات کودک دانشگاه شیراز و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای تولید آثار و محتوای این موضوع اعلام آمادگی کرد.

قرار بود جوانا هینز، استاد دانشکاه پلیمت موسسه تعلیم و تربیت بریتانیا هم در این مراسم سخنرانی کند که به خاطر مشکل روادید موفق به حضور در شیراز نشد؛ متن سخنرانی او را فریبا پورگیو، استاد دانشگاه شیراز خواند.

تصویرگران برتر کشور معرفی شدند

در ادامه این آیین نتایج نخستین جشنواره کتابهای تصویری داستانی تالیفی کشور اعلام شد و احمدرضا احمدی، محمدرضا شمس، فریبا کلهر به عنوان نویسنده برگزیده معرفی شدند، همچنین دیپلم افتخار به محمد رضا شمس اهدا شد. همچنین در بخش تصویرگران، دیپلم افتخار به علی خدایی و  مهکامه شعبانی، حافظ میرآفتابی، نگین احتسابیان حایز دریافت تقدیر شدند.

در بخش طراحی گرافیک این جشنواره نیز دیپلم افتخار به کورش پارسانژاد اهدا شد و تقدیر نامه هنرمند برتر در بخش مدیرهنری برگزیده به فریده شهبازی رسید. همچنین در بخش مجموعه ها، تقدیر نامه به داستان های رنگ عشق، کرگردن و مرغک داده شد.

در بخش آثار برگزیده نخستین جشنواره کتابهای تصویری داستانی تالیفی، چه عیبی داره، داستان زندگی پر ثمر و با افتخار مداد قرمز، دالی، دو دوست، دیو سیاه دم به سر، رویای باد، قصه پنیرک، قوقولی غوغول، من نمی ترسم و ننه گلاب حایز دریافت نشان برتر شدند.

بخش پایانی این مراسم نیز به معرفی ناشران برتر اختصاص داشت که نشر افق، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نشر نظر به عنوان بنگاه های انتشاراتی برگزیده معرفی شدند.

[ منبع این خبر سایت مهر-فرهنگ می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «غفلت از نیازهای کودک جبران پذیر نیست/تصویرگران برتر کشور معرفی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-فرهنگ منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X