آمریکا بر استفاده از واژه روهینگیا برای مسلمانان میانمار تاکید کرد

به گزارش ایرنا، 'اسکارت مارشل' سفیر جدید واشنگتن در 'نایپیداو' روز سه شنبه در سخنانی پس از اقدام اخیر 'آنگ سان سوچی' وزیر امور خارجه میانمار مبنی بر پرهیز آمریکا از استفاده از واژه روهینگیا برای مسلمانان این کشور، بر تداوم استفاده از واژه روهینگیا تاکید کرد.
وی در مورد اقدام اخیر آنگ سان سوچی برای پرهیز آمریکا از استفاده از واژه روهینگیا اظهار نظر جدی نکرد، اما تصریح کرد که استفاده از روهینگیا برای مسلمانان میانمار یک هنجار بین المللی است و ما به آن احترام می گذاریم.
به نوشته روز چهارشنبه تارنمای 'بانکوک پست'، این دیپلمات آمریکا در ادامه گفت که جوامع مختلف در جهان باید نامی را که می خواهند با آن معرفی شوند، انتخاب کنند.
سفیر آمریکا در میانمار بدون نام بردن از واژه 'روهینگیا' گفت که راهبرد ما در اینجا این بوده و این راهبرد همچنان ادامه خواهد یافت.
دولت میانمار، مسلمانان روهینگیا را مهاجران غیرقانونی بنگلادشی می داند که به این کشور مهاجرت کرده و این قشر را با محدودیت های عمده ای از قبیل دسترسی به خدمات بهداشتی، اشتغال و آموزش مواجه کرده است.
در حالی که دهها هزار مسلمان روهینگیایی پس از کشتار سال 2012 همچنان در اردوگاه های مختلف به سر می برند، سیاست های میانمار به رغم تغییر دولت و روی کار آمدن دولتی که منادی صلح جهانی است، بهبود نیافته است.
بودایی های افراط گرا در میانمار برای محدود کردن مسلمانان 'روهینگیا' در استان راخین واقع در غرب این کشور، آغازگر یک نسل کشی بوده اند که تاکنون دو دولت میانمار از دو جبهه مختلف با سکوت در قبال این حوادث، انتقادهای بسیاری را متوجه خود کرده اند.
آساق**241**1611

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمریکا بر استفاده از واژه روهینگیا برای مسلمانان میانمار تاکید کرد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X