هیچ دولتی به اندازه دولت یازدهم به تقویت توان دفاعی کشور کمک نکرده/ امسال در همه عرصه‌ها سالِ اقدام و عمل است

President Rouhani رئیس‌جمهور تاکید کرد: هیچ دولتی به اندازه دولت یازدهم به تقویت توان دفاعی کشور کمک نکرده است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی صبح امروز در نشست شورای اداری استان کرمان در سالن شهید مرتضوی استانداری این استان، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و ولادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز اظهار داشت: خانواده‌های شهدا، ایثارگران، آزادگان و به ویژه جانبازان حق بزرگی بر گردن ملت ایران دارند.

وی با اشاره به اینکه جانبازان بهترین مدرس زندگی هستند، گفت: جانبازی رهبر معظم انقلاب، افتخاری برای همه و مایه آرامش ملت است و اساساً یکی از ویژگی‌های مهم انقلاب این بود که در میدان جهاد و جنگ، هیچ کس خودش را مستثنی نکرد.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: جانبازان شهیدان زنده‌ای هستند که علاوه بر جهاد و فداکاری، صبوری و ایثار فوق‌العاده آنان برای همه ما درس‌آموز است.

حجت‌الاسلام روحانی دوران هشت ساله دفاع مقدس را آزمایشی بزرگ برای ملت ایران برشمرد که با افتخار و سرافراز از آن بیرون آمدند و خاطرنشان کرد: در دیدار با جانبازان و خانواده‌های آنان با انسان‌هایی مواجه می‌شویم که در برابر عظمت روح آنها احساس کوچکی می‌کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه استان کرمان دارای ویژگی‌ها و ظرفیت‌های خاص است، تصریح کرد: اگر همه در کنار هم برای توسعه و پیشرفت این استان همکاری کنند با وجود جاذبه‌ها و توانمندی‌های فراوان و کارآفرینان می‌توان در راستای توسعه بیش از پیش کرمان گام‌های خوبی برداشت.

رئیس‌جمهور ادامه داد: استان کرمان در کنار استعدادهای انسانی از مواهب طبیعی نیز برخوردار است که باید با استفاده از فناوری‌های لازم به بهترین شکل ممکن از این مواهب و معادن طبیعی بهره‌برداری کند.

وی گردشگری را در کنار معادن، کشاورزی و صنعت استان دارای جاذبه‌های فراوانی دانست و خاطرنشان کرد: گردشگری می‌تواند تحول بزرگی برای اشتغال مردم ایجاد کرده و باعث آبادانی شهرها می‌شود و نشاط روحی و معنوی را به عنوان ضرورت زندگی انسان در پی دارد.

حجت‌الاسلام روحانی از تعیین استان کرمان به عنوان یکی از سه استان پایلوت برای اقتصاد مقاومتی خبر داد و گفت: دولت تصمیم دارد که سه استان کشور از جمله کرمان به عنوان پایلوت در زمینه اقتصاد مقاومتی فعالیت خود را آغاز کنند و بدون تردید باید هر کار مثبتی که در این زمینه انجام می‌شود بلافاصله به سایر استان‌ها منتقل شود. استان کرمان می‌تواند در این زمینه پیشرو و پیشران بقیه استان‌ها باشد.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه تمرکزگرایی در کشور مفید نیست، بیان کرد: اینکه همه امور در مرکز کشور متمرکز شود کار ناصحیحی است و باید تا حد ممکن امورات مختلف به استان‌های کشور واگذار شود ضمن این که ضرورت دارد از تجربیات دنیا و با استفاده از شیوه‌های مختلف از توانمندی و ظرفیت‌های استان‌ها به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: لازم است بخش توانمند استان کرمان از بخش محروم آن پشتیبانی کند و این سریع‌ترین کار برای رفع محرومیت از مناطق آسیب‌پذیر است. البته در سراسر کشور لازم است که تعادل ایجاد شود و اینکه یک استان کشور از وضعیت مناسب برخوردار بوده و استان دیگر محروم باشد قابل قبول نیست.

وی تصریح کرد: باید در بخش جنوبی استان کرمان حرکت و فعالیت بزرگی آغاز شود و دولت در این راستا آمادگی دارد با سایر دستگاه‌های موجود در کشور همکاری کند.

رئیس‌جمهور همچنین با تاکید براینکه عده‌ای به جای امید، بذر یأس در جامعه می‌افکنند، اظهار داشت: با تکرار حرف دشمنان و توطئه‌گران، نباید به آن‌ها جایزه و فرصت داد.

وی افزود: در شرایطی که جهان به دنبال تعامل با ایران است، کوچک کردن کشور آن هم با پول بیت‌المال تعجب برانگیز است.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه باور داریم صلح در سایه اقتدار معنا دارد، اما اهل شعار نیستیم، خاطرنشان کرد: هیچ دولتی به اندازه دولت یازدهم به تقویت توان دفاعی کشور کمک نکرده است.

وی در ادامه سخنانش با تاکید بر اینکه امسال در همه عرصه‌ها سال اقدام و عمل است، افزود: تقویت تولید داخلی و تعامل اقتصادی و فناورانه برای تحقق سریع‌تر اقتصاد مقاومتی لازم است.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به ضرورت وحدت، اتحاد، یکپارچگی و هماهنگی در کشور گفت: یکی از توطئه‌هایی که دشمنان علیه ملت ایران دنبال کرده و در رسانه‌های خود تبلیغ می‌کنند که متأسفانه برخی رسانه‌ها نیز عمداً یا سهواً آن را پیگیری می‌کنند، القاء دو قطبی بودن در ایران است.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: ایران کشوری است که همه قوا خود را تحت فرمان و نظر ولی امر و ولایت فقیه که جایگاهی ارزشمند در قانون اساسی دارد، می‌دانند و تلاش ما در دولت این بوده که اگر مشکل و اختلاف نظری هم با دیگر قوا داریم در جلسات خصوصی حل و فصل کنیم. مسئولان و قوای سه‌گانه همه یک هدف واحد را که توسعه کشور و ارتقاء اخلاق و معنویت در کشور است، دنبال می‌کنند.

حجت‌الاسلام روحانی با بیان اینکه روز به روز شرایط بهتری پیش پای ملت ایران در راستای توسعه و پیشرفت قرار دارد و بسیاری از مؤسسات تحقیقاتی دنیا امروز ایران را محیطی خوب و امن برای سرمایه‌گذاری می‌دانند، گفت: متأسفانه عده‌ای در داخل دائماً بذر ناامیدی را در افکار عمومی با هدفی نامشخص می‌کارند و در شرایطی که روابط ایران در تعامل با جهان در بخش‌های مختلف اقتصادی تسهیل شده و صدها شرکت و سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری به سمت ایران می‌آیند ولی برخی این واقعیت را عنوان نکرده و می‌گویند هیچ کس برای سرمایه‌گذاری به ایران نخواهد آمد.

وی تصریح کرد: امروز به جز رژیم صهیونیستی که رژیمی غاصب است و چند کشور محدود در منطقه که در چند ماه اخیر با توجه به سوابق تاریخی و شکست‌هایی که متحمل شده‌اند از ایران عصبانی هستند، بقیه کشورها به همکاری با ایران و سرمایه‌گذاری در این کشور امید دارند.

رئیس‌جمهور با اشاره به افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح‌ها و پروژه‌هایی به ارزش 14هزار میلیارد تومان در استان کرمان، بر ضرورت فعال‌شدن بخش خصوصی، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان در راستای توسعه کشور تأکید کرد و گفت: دولت برای اجرای پروژه‌ها و طرح‌ها در استان‌های مختلف کشور توان محدودی دارد اما اگر بخش غیردولتی و کارآفرینان به صحنه بیایند و مشارکت کنند آثار و پروژه‌های زیادی برجا خواهد ماند.

حجت‌الاسلام روحانی با اشاره به اینکه باید فضای آرام و مناسب برای توسعه کشور فراهم شود، گفت: استعداد و توانمندی‌های ایران بیش از آن چیزی است که امروز از آن استفاده می‌شود و باید در راستای استفاده از فرصت‌ها و پتانسیل‌های کشور تلاش کنیم.

وی با تأکید بر لزوم توانمند کردن اقتصاد کشور اظهار داشت: پایه اصلی اقتصاد توانمند، تولید داخلی است و باید آن را تقویت کنیم البته همزمان باید با دنیا هم تعامل خود را در این زمینه افزایش دهیم.

رئیس‌جمهور با تأکید بر لزوم استفاده از فناوری‌های جدید به منظور تسریع در روند پیشرفت و توسعه کشور گفت: بدون تردید اگر می‌خواستیم از ابتدای یک صنعت خودمان همه کارهای مربوط به آن را آغاز کنیم چه بسا ده‌ها سال طول می‌کشید تا در آن بخش بتوانیم به توسعه‌ای دست پیدا کنیم اما استفاده از فناوری‌های جدید و تجربیاتی که در دنیا وجود دارد می‌تواند به روند توسعه سرعت بخشد.

حجت‌الاسلام روحانی تصریح کرد: باید علم و فناوری‌های جدید دنیا را به عنوان پایه توسعه در بخش‌های مختلف قرار داده و به سمت جلو حرکت کنیم و بدون تردید غرب برای همیشه مهد علم و فناوری نخواهد بود و این روند در حال تغییر است همچنان که ایران زمانی به عنوان مهد علم محسوب می‌شد و غربی‌ها از یافته‌های علمی دانشمندان ایرانی استفاده کردند. باید شرایط را برای آغاز یک حرکت بزرگ در سطح ملی و استانی به منظور پیشرفت کشور فراهم سازیم.

وی با بیان این که در انتخابات هفتم اسفند، تحول بزرگی در کشور رخ داد و همگان شاهد انتخابات بسیار خوب و آرامی بودیم، اظهار داشت: مردم در این انتخابات بیش از همیشه به لیست‌های انتخاباتی اعتماد کردند و این به معنای توسعه سیاسی است. مردم در این انتخابات به توصیه فرهیختگان جامعه برای رأی به لیست‌ها اعتماد کردند.

رئیس‌جمهور اظهار امیدواری کرد با مجلس آینده بتوان در برنامه‌ریزی کشور شریک‌تر، همدل‌تر و هم‌صداتر در مسیر توسعه کشور گام برداشت و تاکید کرد: بدون تردید اگر مجلس و دولت در کنار هم اهداف مشترکی را پیگیری کنند، راحت‌تر می‌توان به آن اهداف دسترسی پیدا کرد و کارها را به پیش برد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هیچ دولتی به اندازه دولت یازدهم به تقویت توان دفاعی کشور کمک نکرده/ امسال در همه عرصه‌ها سالِ اقدام و عمل است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X