تکمیل زنجیره اقتصادی گیاهان دارویی با آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمدحسن عصاره در نود و یکمین جلسه ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی اظهار کرد: وظیفه همه ما است که روی فرهنگسازی و ترویج علم و فناوری گیاهان دارویی در قشر دانش آموز بیشتر کار کنیم و آنها را برای فعالیت های بیشتر و موثرتر در آینده، توسط این دانش کاربردی آماده سازیم.
عصاره افزود: واقعیت این است که همه ما در زمان تحصیل خیلی کم با ایده‌های عملی و مهارتی آشنا شدیم. بلکه بیشتر با رویه ثابت تئوری برخی دروس پیش رفتیم و پس از امتحان موارد عملی فراموش می‌شد. اما امروز وقتی مروری بر تاریخ درس خواندن خود داشته باشیم یاد اساتیدی می‌افتیم که دست ما را گرفتند و آموزه هایی را در ذهن ما جای دادند که شاید همانها امروز برای ما مانده است.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی ریاست جمهوری تصریح کرد: با حرکت کند گیاهان دارویی نمی‌توانیم خیلی معنی دار در اقتصاد وارد شویم. مگر این که نسل‌های آینده به درکی خوبی در این زمینه برسند که هر گیاه دارویی می‌تواند زنجیره‌ توسعه و اقتصاد متکی به خود داشته باشد.
وی خاطرنشان کرد: به طور مثال، جشنواره دانش آموزی بهانه‌ای برای ورود است. در مسیر ورود ما، آزمایشگاه‌ها، دروس، گردش‌های علمی، مسابقات ملی، سمینارهای دانش آموزی و غیره جلوه‌هایی هستند تا ما بتوانیم پیام خود را به نسل جوان که ذهنی آماده دارد و می‌تواند انتخاب گر خوب برای آینده اش باشد وارد کنیم.
به گفته وی، همانطور که ما درصدد وارد کردن این اطلاعات به ذهن دانش آموزان هستیم، بیوتکنولوژی، دروس فنی، برق و غیره نیز به ذهن جوانان وارد می‌شود. آنها حق انتخاب دارند و با علاقه و عشق می توانند موضوعی را برای آینده خودشان انتخاب می کنند.
وی تاکید کرد: اگر پیش زمینه‌ای برای دانش آموزان از موضوعات مختلف گیاهان دارویی و طب سنتی ایجاد کنیم، در انتخاب رشته تحصیلی شان در آینده، به صورت جهت دار، نگاهی جدی به این عرصه خواهند انداخت و آن را دنبال می کنند.
براساس این گزارش، در این نشست، همچنین برنامه نحوه اجرای سلامتکده نمادین و الگویی در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران توسط محمود خدادوست نماینده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ستاد ارائه شد.
زهرا حیدری داویجانی مدیرعامل جامعه گیاه درمانی ایران و نماینده این جامعه در ستاد توسعه فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی نیز به ارائه نحوه اجرای جشنواره دانش آموزی و دانشجویی در سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی ایران پرداخت.
علمی(1)**1023**2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تکمیل زنجیره اقتصادی گیاهان دارویی با آگاهی‌بخشی به دانش‌آموزان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X