200 میلون تومان به بازسازی مسجد جامع و بافت تاریخی فهرج یزد اختصاص یافت

مسجد جامع فهرج رئیس هیئت مدیره تعاونی اتحادیه دهیاریهای استان یزد از اختصاص ۲۰۰ میلون تومان به بازسازی مسجد جامع و بافت تاریخی فهرج خبر داد. به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، علی اکبر حدادی در نشست خبری با اصحاب رسانه یزد اظهار داشت: شرکت تعاونیهای دهیاریها که متشکل از کل دهیاریهای هر بخش است، به عنوان بازو و عامل اجرایی دهیاریها در بخشها و شهرستانها تشکیل شده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی همیاری دهیاریهای شهرستان یزد با اشاره به اینکه این شرکت‌ها بیشتر جنبه پشتیبانی و کمک در راستای انجام وظایف قانونی دهیاریها است، تصریح کرد: شرکت تعاونی همیاری دهیاریهای شهرستان یزد در حوزه 8 روستای فهرج، خویدک، عسگریه، اکرمیه، اکرم‌آباد، دهنو، محمد آباد، ملاباشی، شحنه، حسین‌آباد ریسمانی و مدرسی فعالیت می‌کند.

رئیس هیئت مدیره تعاونی اتحادیه دهیاریهای استان یزد تصریح کرد: این شرکت بیشتر کارهای عمرانی و فنی که دهیارها می‌توانستند واگذار کنند را بر عهده می‌گیرند به عبارت دیگر این شرکت همانند یک شهرداری است که کارهای عمرانی و فنی بخشها و روستاها را انجام می‌دهد.

وی اظهار داشت: سال گذشته 626 پرونده تخلف در این شرکت تعاونی برای ارسال به کمیسیون ماده 99 تهیه شد که بیشترین پرونده ارسال شده به کمیسیون در روستای اکرم آباد با 217 پرونده بوده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی همیاری دهیاریهای شهرستان یزد به لزوم توجه به ظرفیت گردشگری روستاهای یزد اشاره کرد و گفت: روستای فهرج یکی از ظرفیت های گردشگری استان یزد است که از جمله این ظرفیت ها مسجد جامع فهرج به عنوان نخستین مسجد در ایران است.

حدادی با اشاره به اینکه بازسازی این مسجد به صورت کامل هزینه زیادی دارد که میراث فرهنگی امسال قول اختصاص بودجه برای آن را داده، بیان کرد:  200 میلیون تومان برای مرمت این مسجد امسال اختصاص یافته که 100 میلیون توسط میراث فرهنگی و 100 میلیون دهیاریها در نظر گرفته شده است.

حدادی در ارتباط با عملکرد واحد اجرائیات با اشاره به اینکه 3037 اخطار و اقدام توسط واحد اجرائیات این شرکت در سال گذشته انجام شده، گفت: اخطارهایی که به افراد متخلف داده شده در بحث مسکونی 1371 اخطار و تعطیلی و جمع‌آوری وسایل بوده است.

مدیرعامل شرکت تعاونی همیاری دهیاریهای شهرستان یزد ادامه داد: در زمینه دیگر اخطارهای واحد اجرائیات، 220 تجاری، 275 سد معبر، گودبرداری غیر مجاز 145، حصارکشی غیرمجاز 130، کارگاهی 72، تخلیه و بارگیری نخاله 17، توقیف میسکر و بتن‌ریزی 282، حمل و خرید و فروش ضایعات 350، پر نمودن گودهای غیرمجاز 55، حفر چاه‌های غیرقانونی 120 مورد انجام شده است.

رئیس هیئت مدیره تعاونی اتحادیه دهیاریهای استان یزد در ارتباط با اقدامات وصولی و مالی این شرکت خاطرنشان کرد: چکهای دریافتی سال گذشته مجموعا 35 میلیارد و 900 میلیون ریال  بوده که وصولی چکها 23 میلیارد و 700 میلیون ریال، و نقدی 5 میلیارد و 274 میلیون ریال بوده است.

حدادی تصریح کرد: وصولی چک و نقدی 28 میلیارد و 970 میلیون ریال است که نسبت به سال گذشته 10 درصد رشد داشته است.

وی در ارتباط با عملکرد واحد پسماند و خدمات روستایی با اشاره به اینکه 40 نفر در واحد پسماند این شرکت مشغول به کار هستند، گفت: میزان زباله تر جمع شده در سال گذشته، یک میلیون و 950 کیلوگرم بوده است.

رئیس هیئت مدیره تعاونی اتحادیه دهیاریهای استان یزد 194 هزار و 540 متر زیرسازی، 18 هزار و 500 جدول‌گذاری، 2680 تن آسفالت، 18 هزار و 500 کف سازی معابر، 1500 متر لوله‌گذاری کشاورزی را از جمله اقدامات واحد عمرانی این شرکت دانست.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «200 میلون تومان به بازسازی مسجد جامع و بافت تاریخی فهرج یزد اختصاص یافت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X