طرح انسداد بی‌سوادی باهدف حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل اجرا می‌شود

حقوق کودکان دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک در اراک گفت: توجه به حقوق کودکان و عدم رعایت آن می‌تواند زمینه‌های افزایش آسیب‌های اجتماعی را در جامعه فراهم کرده و ناهنجاری‌های بسیاری را به وجود آورد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، مظفر الوندی ظهر امروز در سفر یک‌روزه خود به استان مرکزی پس از برگزاری کارگروه تخصصی بانوان و خانواده در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه جامع عمل حقوق کودکان اظهار داشت: برنامه جامع چندی پیش به صورت اجرای آزمایشی ابلاغ شد و انتظار می‌رود که در بازده زمانی 10ساله بتوانیم روند روبه‌رشدی را به منظور احقاق حقوق کودکان مشاهده کنیم.

وی افزود: به منظور رسیدگی و توجه به حقوق کودکان مستندات داخلی فراوانی وجود دارد و در بحث جامعه بین‌الملل نیز از سال 72با پذیرش کنوانسیون حقوق کودک به عنوان یکی از اعضای این کنواسیون عمل به وظائف مربوط به این حوزه پذیرفته شده است.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تصریح کرد: خوشبختانه در سال‌های اخیر شاهد تحولات خوبی در زمینه قوانین بوده ایم و در حوزه قضایی نیز وجود قوانین حمایت از خانواده، قانون مجازات اسلامی نمنونه‌هایی از آن است.

الوندی با اشاره به چالش‌های مربوط به حقوق کودکان گفت: بیشترین چالش‌های ما در بحث کودکان مربوط به حوزه اجتماعی است که قسمت اعظم آن شامل ازدواج‌های زودهنگام اجباری، مباحث هویتی و غیره است که سعی شده در قوانین جدید به آنها توجه ویژه‌ای شود.

وی ادامه داد: در بحث مربوط به کودکان بازمانده از تحصیل نیز به دنبال اجرای طرح انسداد بی‌سوادی به دنبال رسیدگی به این کودکان هستیم و منابع مالی اجرای این طرح از طریق وزارت رفاه انجام می‌شود.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تصریح کرد: متاسفانه قرارگیری کودک در شرایط بازمانده از تحصیل می‌تواند مسیر ورود او به آسیب‌های اجتماعی متعدد باشد.

الوندی با اشاره به تفکیک چالش کودکان در استان‌های مختلف کشور گفت: بازدید از استان‌های مختلف کشور و گزارشات دریافتی همواره نشان می‌دهد که چالش‌های موجود در استان‌ها با یکدیگر متفاوت است و به طور مثال در برخی از نواحی کشور ما با چالش تغدیه مواجه بوده و در منطقه‌ای دیگ بحث کودک‌آزاری و تبعیض جنسیتی وجود دارد.

وی افزود: البته در برخی از نواحی موضوعات سنتی و عدم علاقه خانواده به ادامه تحصیل فرزند خود سبب شکل‌گیری چالش شده است.

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تصریح کرد: البته بیان این نکته ضروری است که برخی از چالش‌های موجود در استان‌ها کاملا فرهنگی بوده و به امکانات بستگی ندارد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح انسداد بی‌سوادی باهدف حمایت از کودکان بازمانده از تحصیل اجرا می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X