ارسال لایحه بازنگری شده پارکینگ تهران به شورای شهر تا یک ماه آینده

پارکینگ طبقاتی معاون شهردار تهران از بازنویسی لایحه جامع پارکینگ شهر تهران خبر داد و گفت: طی یک ماه آینده لایحه خلاصه شده به شورای اسلامی شهر تهران ارایه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از شهرنوشت، سیدجعفر تشکری هاشمی با اشاره اینکه لایحه احداث پارکینگ بیش از 4 سال است به شورا ارسال شده اما مورد بررسی قرار نگرفته است، گفت: طی آخرین توافقات با رئیس شورای اسلامی شهر تهران مقرر شد لایحه جامع پارکینگ مجددا بازنویسی و به صورت فشرده و خلاصه به شورای اسلامی شهر ارائه می‌شود.

معاون شهردار تهران با اشاره به اهم موضوعات مطرح شده در لایحه پیش بینی شده شهرداری تهران تصریح کرد: پیش بینی استفاده از زیر معابر سطح شهر برای ساخت پارکینگ مطرح شده چراکه ساخت پارکینگ به دلیل قیمت بالای زمین، هزینه بسیار بالایی دارد. به همین منظور پیشنهاد شده در زیر معابری که کاربری خاصی ندارند، امکان پارک را فراهم کنیم .

وی ادامه داد: در لایحه جامع پارکینگ مطرح شده امکان سطح اشغال 100 درصدی در طبقات منفی یک به پایین برای ساخت پارکینگ فراهم شود. در عین حال افزایش 60 سانتی ارتفاع سقف طبقات منفی یک به پایین به طوری که ارتفاع سقف را 3 متر و 20سانت تعیین کنند تا بتوان از پارکینگ‌های مکانیزه دوطبقه استفاده کرد.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری پایتخت با بیان اینکه راهکارهایی که در این لایحه پیشنهاد شده، سرمایه‌گذاران را تشویق می‌کند که با رغبت بیشتری پارکینگ‌سازی انجام دهند،گفت: موضوع دیگری که باعث عدم علاقه سرمایه‌گذاران به ساخت پارکینگ می‌شود، نرخ پایین تعرفه‌های پارکینگ‌هاست. هیچ سرمایه‌گذاری رغبت نمی‌کند با این تعرفه‌ها، پارکینگ‌سازی کند. شهروندان ما باید بپذیرند هر کس خودرو دارد، باید هزینه پارک خودرو اش را بپردازد.

وی افزود: همان‌طور که قیمت خودرو و هزینه سوخت آن را می‌دهد، باید هزینه‌ای برای پارک خودرو اش نیز در نظر بگیرد. به همین منظور پیشنهاد شده قیمت پارک خودرو واقعی تر در نظر گرفته شود و یا سیاست های جبرانی برای مالکان پارکینگ ها فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه مدیریت شهری باید تدبیری بیاندیشد تا هزینه ساخت پارکینگ را برای سرمایه‌گذار کاهش دهد، تاکید کرد : به منظور رغبت بیشتر سرمایه گذاران سیاست های تشویقی برای سازندگان پارکینگ در نظر گرفته شده است تا به ساخت پارکینگ های طبقاتی روی آورند.

به گفته تشکری هاشمی به منظور کسری پارکینگ واحدهایی که امکان ساخت پارکینگ ندارند، با صدور سند تفکیکی برای واحدهای مستقل از واحدهای مسکونی و یا تجاری زمینه آن فراهم می‌شود. توسعه پارکینگ‌های مکانیزه در اماکن عمومی از دیگر ملاحظات لایحه پارکینگ است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ارسال لایحه بازنگری شده پارکینگ تهران به شورای شهر تا یک ماه آینده» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X