معاون وزیر علوم: آیین نامه معماری فضاهای دانشگاهی تدوین می شود

به گزارش ایرنا ، محمدحسین امید روز چهارشبنه در آیین آغاز بکار نخستین همایش معماری فضاهای دانشگاهی با اشاره به یک نوع ضعف و بی‌هویتی در معماری بعضی از فضاهای دانشگاهی کشور افزود: با توجه به اینکه دانشگاه یزد نسبت به دیگر دانشگاه‌ها از نظر معماری فضایی بهتر عمل کرده بود، تصمیم گرفته شد این همایش به میزبانی دانشگاه یزد برگزار شود.
محمدحسین امید با اشاره به قدمت معماری شهر و دانشگاه یزد افزود: پس از بررسی دانشگاه‌های متفاوت بهترین مکان برای برگزاری نخستین همایش دانشگاه یزد بود که می‌تواند بخشی از اهداف ما را بپوشاند.
وی اظهار کرد: وزارت علوم در دوره جدید توجه ویژه‌ای به نظارت و سیاست‌گذاری‌های کلان طرح‌های عمرانی از جمله مدیریت ساختمان، انرژی‌های تجدیدپذیر، معماری و منظر فضاهای دانشگاهی دارد.
معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه از تشکیل دبیرخانه دائمی این همایش در دانشگاه یزد خبر داد و افزود: آیین‌نامه طراحی فضاهای دانشگاهی نیز در ادامه این همایش تدوین خواهد شد.
** لزوم استفاده از دانش متخصصان بیرون از دانشگاه
رئیس دانشگاه یزد نیز در این همایش گفت: متاسفانه در بسیاری از برنامه‌ریزی‌ و اقدام ها از تخصص‌های مختلفی که در دانشگاه‌ها وجود دارد مانند معماری و شهرسازی، کشاورزی، مدیریت، اقتصاد، فرهنگ و علوم انسانی، کمتر استفاده شده است.
محمدصالح اولیاء با اشاره به ذهنیت جامعه مبنی بر اینکه دانش دانشگاهیان بهتر از دیگران است، تصریح کرد: متاسفانه ما دانشگاهیان کمتر از دانش متخصصانی که در بیرون از دانشگاه‌ها وجود دارد استفاده کرده‌ایم.
رئیس شورای سیاست‌گذاری همایش با اشاره به اینکه این دانشگاه در زمره نخستین دانشگاههای دارای طرح جامع در کشور است، انتخاب شهر و دانشگاه یزد را برای برگزاری این انتخاب مناسب و هوشمندانه‌ای توصیف کرد.
اولیا با بیان اینکه این همایش می‌تواند فرصتی باشد برای استفاده از ظرفیت‌های علمی موجود در طراحی فضاهای دانشگاه‌ها، افزود: پشت این طراحی یک فکر منسجم وجود دارد که با توجه به سابقه دانشگاه سعی شده بر اساس طرح جامع، متناسب با اقلیم یزد طراحی شود.
نخستین همایش معماری فضاهای دانشگاهی از امروز در دانشگاه یزد آغاز شده و تا عصر فردا پنجشنبه ادامه خواهد داشت.
1968/8068

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر علوم: آیین نامه معماری فضاهای دانشگاهی تدوین می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X