تفکیک بخش زنان و مردان در محیط کار آرامش آنها را در پی خواهد داشت

به گزارش خبرنگار مهر، معاون بانوان اتاق بازرگانی اصفهان و جمعی از بانوان فعال اقتصادی در نشستی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان صبح چهارشنبه، دیدار کردند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در این دیدار، با تبریک اعیاد شعبانیه و ارج نهادن نقش زنان اظهار داشت: اسلام هیچ گاه مانع کار بانوان در خارج از منزل نشده است؛ چنانکه حضرت خدیجه یک الگوی موفق زن کارآفرین و بازرگان در تاریخ اسلام بوده است.

وی ادامه داد: اگرچه کار اصلی زنان همسرداری و خانه داری عنوان شده است ولی برقراری  تعادل بین مدیریت خانه و فعالیت بیرون از خانه عامل موفقیت بانوان در زندگی زناشویی و اجتماعی خواهد بود؛ لذا  نباید کار خانه داری بانوان را دست کم گرفت زیرا خانه داری جهادی است که نیاز به درک علوم مختلف از جمله روانشناسی و جامعه شناسی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان با ابراز تأسف از افزایش روز افزون نرخ طلاق در جامعه، تصریح کرد: موضوع طلاق از چالش های جدی پیش روی جامعه است، چراکه جامعه را آسیب پذیر می سازد بنابراین می توان گفت خطری بالاتر از داعش جامعه را تهدید می کند.

وی فقر مردان، بیکاری، اعتیاد و بداخلاقی را از جمله عوامل طلاق عنوان کرد و افزود: اگرچه بررسی این موضوعات اهمیت دارد ولی زنان نیز قشر مهمی از جامعه را دربرمی گیرند؛ از این رو آموزش بانوان در زمینه کاری و خانواده و حمایت از آنها امری ضروری است.

آیت الله طباطبایی نژاد با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی در عصر حاضر اظهار داشت: در بخش زنان فعالیت‌های موثری از جمله ایجاد کارگاه های خیاطی و قالی بافی می توان انجام داد تا با ذوق زنانه خود به پیشرفت‌های قابل توجهی دست یابند، لذا تفکیک بخش زنان و مردان در این زمینه ها راحتی دو قشر و آرامش آنها را در پی خواهد داشت.

متأسفانه ۶۰ درصد از جمعیت زنان فارغ التحصیل اصفهان جویای کار هستند

وی در پایان با انتقاد از سو استفاده از بانوان در برخی واحدهای صنفی شهر اصفهان اضافه کرد: شرایط و زمینه برای فعالیت اقتصادی بانوان در محیط خارج از منزل بایستی فراهم شود تا در محیطی آرام و پاک بتوانند فعالیت کنند و زندگیشان را اداره کنند.

همچنین در ادامه این دیدار، معاون امور بانوان اتاق بازرگانی اصفهان، با ارائه گزارشی از فعالیت های این معاونت اظهار داشت: اتاق بازرگانی استان اصفهان بالغ بر سه هزار نفر عضو دارد که حدود ۱۰ در صد از جمعیت آن را بانوان تشکیل می دهند که در بخش های مختلف اقتصادی اعم از تولید، صادرات و واردات فعال هستند.

وی در ادامه افزود: از سال ۸۷ بخش بانوان به صورت کمیسیون در اتاق بازرگانی اصفهان آغاز به کار کرد که در حال حاضر به عنوان یک معاونت به بانوان فعال اقتصادی خدمات ارایه می کند .

زهرا اخوان نسب با تأکید بر لزوم توجه به ساختارهای فرهنگی در حوزه زنان تصریح کرد: متأسفانه ۶۰ درصد از جمعیت زنان فارغ التحصیل استان؛ جویای کار هستند که علی رغم افزایش میزان سواد در این قشر، شاخص های حوزه زنان تا کنون مغفول مانده و تقویت نشده است.

وی نرخ بیکاری زنان را دوبرابر مردان برشمرد و اذعان داشت: اگرچه زنان مدیران اقتصادی خانه هستند لیکن عدم برنامه ریزی مدون و فراهم نشدن زیر ساخت های لازم در حوزه زنان موجب بروز آسیب های اجتماعی در این قشر شده است.

معاون امور بانوان اتاق بازرگانی اصفهان اظهار داشت: توانمندسازی بانوان و آسیب شناسی چالش های پیش روی فعالیت اقتصادی بانوان، دو رویکرد اصلی معاونت بانوان اتاق اصفهان است که در این راستا برگزاری نشست ها و همایش های آموزشی و همچنین کارگاه های توانمندسازی از مهمترین فعالیت های معاونت در حوزه بانوان طی دو سال  اخیر بوده است.

وی با اشاره به نقش موثر زنان در اقتصاد مقاومتی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده از ظرفیت های موجود از جمله نیروی انسانی که بانوان به عنوان بخشی از جامعه می توانند نقش مهمی در اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی و توسعه اقتصادی کشور داشته باشند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تفکیک بخش زنان و مردان در محیط کار آرامش آنها را در پی خواهد داشت» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X