بافت‌های قدیمی همدان ثروت فرهنگی و هویت پنهان شهر هستند

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم مولوی ظهر چهارشنبه در جلسه کمیسیون معماری شهرسازی و فنی عمرانی شورای شهر همدان با بیان این مطلب افزود: بافت‌های قدیمی میراث پنهان فرهنگی محسوب می‌شوند.

وی گفت: همه این بافت‌ها واجد ارزش بوده و در درون بافتهای مرکزی به صورت ریزدانه قرار گرفته‌اند که در حال تخریب هستند و باید احیاء شوند.

مولوی اضافه کرد: در صورت احیا و باز زنده سازی بافت‌های قدیمی و محلات شهر روح جدیدی به کالبد بافت‌های قدیمی دمیده می‌شود که این اقدام منجر به تشویق مردم به احیاء املاک قدیمی خود می‌شود.

گسست فرهنگی در بافت‌های فرسوده و کالبد جدید رخ داده است

وی با بیان اینکه گسست فرهنگی در بافت‌های فرسوده و کالبد جدید رخ داده اظهار داشت: بخشی از این گسست‌ها ترمیم و باز سازی شده و مابقی نیز باید انجام شود.

رئیس کمیسیون معماری شهرسازی و فنی عمرانی شورای شهر همدان اقدام سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری همدان در احیا و بهسازی بافت‌های قدیمی از جمله کاروانسرا‌ها، سرا‌ها و بازار همدان را ارزشمند برشمرد.

وی گفت: انجام بخشی از این وظایف سازمان باعث شده مردم برای احیا املاک قدیمی وبافت‌های فرسوده تشویق شوند و این امر علاوه بر اینکه منجر به رونق مکان و محل مورد نظر می‌شود، با توجه به اینکه همدان در گذشته بارانداز غرب کشور در تجارت بود می‌تواند نقش مهمی نیز در رونق شهر همدان در این زمینه داشته باشد.

ابراهیم مولوی بر ظرفیت‌های همدان در بهره گیری از بافت‌های قدیمی در حوزه گردشگری تاکید کرد و گفت: باید برای سالهای آینده بافت‌های قدیمی ازجمله کاروانسرا‌ها، سرا‌ها و راسته بازار‌ها شناسایی شده و با‌‌ همان نام قدیمی خود احیاء و باززنده سازی شوند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «بافت‌های قدیمی همدان ثروت فرهنگی و هویت پنهان شهر هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X