نابودی بافت تاریخی ضربه به هویت تاریخی کشور است

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ خندان‌دل، صبح چهارشنبه، در همایش مدیران کل دفاتر فنی استانداری‌های کشور اظهار کرد: در سال گذشته مجموع اعتبارات عمرانی که به‌صورت استانی در نظر گرفته شد ۸ هزار میلیارد تومان بود که یک‌سوم آن تخصیص یافت.

وی با بیان این که اگر در مصرف این مبالغ دقت کنیم گره‌گشایی قابل‌توجهی انجام می‌شود، افزود: بنا بر دلایل متعددی اعتقادداریم که مدیریت شهری باید تقویت شود.

معاون عمرانی امور شهری و روستایی وزیر کشور تصریح کرد: در یک مسیر اجباری برای تقویت مدیریت شهری قرارگرفته‌ایم و باید آن را هر چه سریع‌تر طی کرده و به پایان برسانیم.

خندان‌دل گفت: در ضمیر مردم اصلی‌ترین محل رفع مشکل استانداری‌ها هستند.

وی با اشاره به برگزاری همایش مدیران کل دفاتر فنی استانداری‌های کشور افزود: حاصل این نشست‌ها می‌تواند بیش از ارزیابی‌های اولیه‌ای که از اذهان می‌آید باشد و هست.

معاون عمرانی امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: دفاتر فنی جزو قدیمی‌ترین دفاتر در استانداری‌ها هستند و در حوزه‌های اجرایی و پروژه‌ای نقش بی‌بدیلی را اجرا می‌کنند.

وی افزود: لزوم اولویت و انطباق با مقررات در پرونده‌ها باید موردتوجه باشد و بخش قابل‌توجهی از مسائل کاری باید معطوف به این موضوع شود تا توسعه پایدار را به دنبال داشته باشد.

خندان‌دل اظهار کرد: همه مناطق شهری و روستایی باید طرح‌های بالادستی هادی و تفضیلی داشته باشند و اغتشاشات بصری در شهرها و روستاها درنتیجه نبود توجه به این طرح‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: اگر بدون توجه به اسناد بالادستی نکاری انجام شود تصحیح آن سال‌ها به درازا می‌کشد و باید بپذیریم پیش از آنکه به ساختمان‌های زیبا نیاز داشته باشیم به محیطی زیبا نیاز داریم.

خندان‌دل گفت: اگر بافت تاریخی شهری از بین برود دیگر جبران‌پذیر نیست، حفظ بافت تاریخی بازگشت و تأکید به هویت تاریخی خود ما است.

وی افزود: باید در دفاتر فنی استانداری‌ها وقت بیشتری برای اسناد بالادستی بگذراند و با دقت با این موضوع برخورد کرده و اجازه ندهند بافت تاریخی و مناطق محیط زیستی دستخوش تغییر شوند.

خندان‌دل تصریح کرد: استان گلستان ترکیبی از قومیت‌های مختلف کشور است که اگر دستخوش تغییر شود خسارت زیادی وارد کرده و جبران‌ناپذیر است.

وی با اشاره به مقررات ساختمان افزود: در مبحث دو ساختمان و آئین‌نامه ماده ۳۳ مواردی وجود دارد که منافع عمومی را به خطر انداخته و کیفیت‌ها را کاهش داده است و به‌تبع آن سبب ایجاد ناهنجاری‌هایی نیز شده است.

خندان‌دل گفت: انضباط جدید پیچیدگی‌های روابط اداری را سبب می‌شود و باید ازنظر هزینه، کیفیت و بوروکراسی جدید موردبررسی قرار گیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نابودی بافت تاریخی ضربه به هویت تاریخی کشور است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X