توسعه فرودگاه گیلان نیازمند اعتبارات ملی است

فتاح رضوانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در شرایط فعلی فرصت ارایه خدمات به یکصد پرواز شبانه‌روزی در این فرودگاه فراهم است در حالی که حدود 70 پرواز در هفته صورت می‌گیرد.
وی اظهار کرد: برای توسعه فرودگاه رشت دست‌کم به 160 هکتار از اراضی اطراف این فرودگاه نیاز است که متاسفانه اعتبارات استانی پاسخگوی خرید این اراضی نیست.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه رشت منطقه‌ای جنگلی، زراعی و سرسبز است، این 160 هکتار اراضی حداقل خواسته برای توسعه فرودگاه رشت به شمار می‌آید.
وی افزود: اراضی یادشده مالکانی دارند که آنان هم به دلیل واقع شدن فرودگاه در این محدوده امکان فروش یا ساخت آن را ندارند؛ بنابراین اگر شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران برای خرید این اراضی اقدام کند فرصت مناسبی برای توسعه فرودگاه و نیز مالکان این اراضی فراهم می‌شود.
رضوانی عنوان کرد: توسعه فرودگاه رشت نیازمند تعامل دستگاههای مختلف و مسئولان است که در این راستا حمایت سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی بسیار حائز اهمیت است.
وی اضافه کرد: گواهینامه فرودگاهی یکی از اولویتهای این اداره کل است؛ و برای دریافت گواهینامه یادشده می بایست همه موانع از جمله تملک اراضی محدوده فرودگاه مرتفع شود.
وی اظهار کرد: حرکت به سمت خودکفایی و دوری از وابستگی،تاثیرگذاری و تاثیر پذیری از دیگر صنایع برای رشد و توسعه حمل و نقل هوایی، هم افزایی با دیگر سازمانها برای ایجاد منابع درآمدی و...از مهمترین اهداف تعیین شده است.
وی همچنین، افزایش درآمدهای غیر هوانوردی همزمان با گرایش درآمد افزایی هوانوردی و ایجاد تعادل منطقی و معنی دار بین آن دو، هم پوشانی ارائه خدمات مشترک و مشابه فرودگاه و دیگر نهادهای ذیربط ، رسیدن به توسعه پایدار و تحقق برنامه های چشم انداز 20 ساله در حوزه حمل و نقل هوایی را از دیگر اهداف این اداره کل عنوان کرد.
رضوانی، اتخاذ روش علمی و تخصصی در راستای روشنگری و شناخت دادن به کلیه دستگاهها و افراد تاثیر گذار در این صنعت را از برنامه های این اداره کل خواند و از همه مدیران خواست لزوم توسعه حمل و نقل هوایی استان را به باور رسیده و در این راستا از تعامل و همکاری دریغ نورزند.
مدیرکل فرودگاه گیلان خاطرنشان کرد: زیرساخت های مناسب برای نشست و برخاست روزانه 100 سورتی پرواز داخلی و خارجی در فرودگاه سردار جنگل رشت فراهم شده و انتظار می رود مسیرهای هوایی منتهی به فرودگاه رشت در اولویت برنامه پروازی شرکت های هواپیمایی قرار گیرد.
فرودگاه سردار جنگل رشت ،سال 1348 در زمینی به مساحت 220 هکتار ساخته شده و از نظر امکانات و تجهیزات جزو فرودگاه های برتر کشور است.
1881/6070

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «توسعه فرودگاه گیلان نیازمند اعتبارات ملی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X