حجم کسری آب در برخی شهرهای خراسان رضوی 855 لیتر در ثانیه است

علی باقرآبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس تابستان امسال 30 شهر استان خراسان رضوی با تنش آبی مواجهند.
وی ادامه داد: در میان این 30 شهر وضعیت کسری آب به ترتیب در شهرهای گلبهار، نیشابور، سبزوار و طرقبه بیشتر است.
مدیر امور طرحهای توسعه منابع شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: میزان کسری آب در گلبهار 321 لیتر در ثانیه، در نیشابور 132 لیتر در ثانیه، در سبزوار 107 لیتر در ثانیه و در طرقبه 62 لیتر در ثانیه است.
وی به جا به جایی و کف شکنی 24 حلقه چاه طی پارسال اشاره و بیان کرد: امسال نیز 32 حلقه چاه تجهیز می شود.
باقرآبادی افزود: سطح آب دشتهای خراسان رضوی به دلیل اضافه برداشت سالانه حدود یک و نیم متر افت می کند و ادامه این روند اکثر شهرهای استان در آینده نزدیک با بحران کمبود آب مواجه می شوند.
وی ادامه داد: پارسال 106میلیون و 662 هزار مترمکعب آب در شهرهای استان خراسان رضوی(به جز مشهد) مصرف شد.
ماموریت شرکت آب و فاضلاب استان شش میلیون نفری خراسان رضوی آبرسانی به 73 شهر به جز کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد است.
جمعیت زیرپوشش شبکه آبرسانی در این شهرها یک میلیون و 750 هزار نفر است که آب آشامیدنی آنها از طریق 450 حلقه چاه تامین می شود.
7505/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حجم کسری آب در برخی شهرهای خراسان رضوی 855 لیتر در ثانیه است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی دنیای خبر دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات