حجم کسری آب در برخی شهرهای خراسان رضوی 855 لیتر در ثانیه است

علی باقرآبادی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر این اساس تابستان امسال 30 شهر استان خراسان رضوی با تنش آبی مواجهند.
وی ادامه داد: در میان این 30 شهر وضعیت کسری آب به ترتیب در شهرهای گلبهار، نیشابور، سبزوار و طرقبه بیشتر است.
مدیر امور طرحهای توسعه منابع شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی گفت: میزان کسری آب در گلبهار 321 لیتر در ثانیه، در نیشابور 132 لیتر در ثانیه، در سبزوار 107 لیتر در ثانیه و در طرقبه 62 لیتر در ثانیه است.
وی به جا به جایی و کف شکنی 24 حلقه چاه طی پارسال اشاره و بیان کرد: امسال نیز 32 حلقه چاه تجهیز می شود.
باقرآبادی افزود: سطح آب دشتهای خراسان رضوی به دلیل اضافه برداشت سالانه حدود یک و نیم متر افت می کند و ادامه این روند اکثر شهرهای استان در آینده نزدیک با بحران کمبود آب مواجه می شوند.
وی ادامه داد: پارسال 106میلیون و 662 هزار مترمکعب آب در شهرهای استان خراسان رضوی(به جز مشهد) مصرف شد.
ماموریت شرکت آب و فاضلاب استان شش میلیون نفری خراسان رضوی آبرسانی به 73 شهر به جز کلانشهر سه و نیم میلیون نفری مشهد است.
جمعیت زیرپوشش شبکه آبرسانی در این شهرها یک میلیون و 750 هزار نفر است که آب آشامیدنی آنها از طریق 450 حلقه چاه تامین می شود.
7505/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حجم کسری آب در برخی شهرهای خراسان رضوی 855 لیتر در ثانیه است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X