کنترل بهداشتی شیر خام در استان مرکزی اجرا می شود

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی، دکتر سیروس سلمان نژاد افزود: مرحله نخست اجرای این طرح از 25 اردیبهشت تا 19 خرداد ماه در 12 شهرستان این استان اجرا می شود.
وی ادامه داد: این طرح به صورت فصلی با هدف ارتقاء سطح بهداشت عمومی، سلامت مصرف کنندگان و تضمین امنیت غذایی همزمان باسایر کشور در این استان اجرا می شود.
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان مرکزی بیان کرد: شیر خام کارخانه ها، ایستگاه های جمع آوری، خودروهای حمل شیر خام، دامداری های صنعتی و سنتی در این طرح مورد بازرسی قرار می گیرد.
دکتر سلمان نژاد افزود: در این طرح 144 نمونه برداری شامل 15 نمونه از کارخانه ها، 48 نمونه از ایستگاه های جمع آوری ، 31 نمونه از خودروهای حمل شیر خام، 29 نمونه از دامداری های صنعتی، 21 نمونه از دامداری های سنتی در چهار نوبت به صورت فصلی، آزمون های میکروبی، سوماتیک سل و تقلب ها قرار می گیرد.
اداره کل دامپزشکی استان مرکزی با تعداد 9 واحد ساختمان اداری فنی، شش واحد خانه بهداشت دام، شش واحد پست و قرنطینه دامی و دو واحد قرنطینه دامی بین استانی به فعالیت مشغول است.
1955/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کنترل بهداشتی شیر خام در استان مرکزی اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X