عوارض بحران اقتصادی در ایتالیا؛ روزانه 390 شرکت تعطیل می شود

به گزارش ایرنا به نقل از این انجمن، تولیدات ناخالص ملی ایتالیا در صورت فقدان بحران اقتصادی، امروز 230 میلیارد یورو (15 درصد) نسبت به سطح کنونی بیشتر می بود و می توانست تاثیر روشنی بر تراز شرکت ها و سطح زندگی خانواده های ایتالیایی بگذارد.
اما شرکت های کوچک در ایتالیا با وجود تمام مشکلات ناشی از بحران اقتصادی، توانستند اشتغال را با خود به جلو ببرند. شرکت های کوچک با کمتر از 10 نفر شاغل موفق شدند اشتغال را حتی در سال های تاریک بحران افزایش بدهند. از سال 2011 تا 2015 میلادی شرکت های کوچک 375 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کردند.
نقش شرکت های کوچک در جذب افرادی که کار خود را از دست داده بودند، معرف یک فرصت اشتغالی است. همچنین کیفیت شاغلان نیز بهبود یافته و شمار شاغلان دارای مدرک لیسانس در سال 2015، 530 هزار نفر برابر با 25 درصد نسبت به سال 2007 افزایش نشان می دهد.
البته نخستین مانع رشد شرکت ها در ایتالیا فشار شدید مالیاتی است که شرکت های کوچک و متوسط را با مشکل مواجه می کند.
ایتالیا از معدود کشورهای تحت نظارت سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است که در آن شمار ورشکستگی شرکت ها، بیش از زمان قبل از بحران است. شمار موارد ورشکستگی شرکت ها به نظر مرکز مطالعات 'ایمپرزالاوورو' در ایتالیا نسبت به سال 2009 میلادی بیش از 66 درصد افزایش یافته و این بدین معنی است که ورشکستگی شرکت ها از 9 هزار و 383 مورد در سال 2009 میلادی، به 15 هزار و 605 مورد در سال 2014 افزایش پیدا کرده است.
افزایش مداوم شمار شرکت هایی که در ایتالیا اعلام ورشکستگی می کنند در قیاس با سایر کشورهای تحت نظارت این سازمان بی نظیر است. برای مثال شمار ورشکستگی ها طی سال 2014 در آمریکا، 55 درصد کمتر از سال 2009 بود. در انگلیس و آلمان نیز موارد ورشکستگی در سال 2014 میلادی نسبت به زمان قبل از بحران به ترتیب 32.4 درصد و 20.5 درصد کمتر از زمان قبل از بحران گزارش شده است.
شمار موارد ورشکستگی در فرانسه نیز، که روند خروج از بحران در آن کندتر به نظر می رسد، 1.1 درصد نسبت به سال 2009 کاهش یافته و فقط ایتالیاست که هنوز فاصله زیادی از زمان قبل از بحران دارد.
انبارهای بسته شده، مغازه های بدون فعالیت و اعلامیه اجاره مغازه ها که ماه ها بدون متقاضی مانده، باعث کاهش مشاغل و افزایش بیکاری شده است و شاخص تراز میان شرکت های جدید و شرکت های تعطیل شده در پایان سال گذشته میلادی، به حدود منهای 25 هزار رسید.
نیمی از مغازه های جدید طی سه سال نخست فعالیت خود مجبور به تعطیلی می شوند.
اروپام**461**1479

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عوارض بحران اقتصادی در ایتالیا؛ روزانه 390 شرکت تعطیل می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X