عفو بین الملل: نیجریه حقوق مظنونان بوکو حرامی را رعایت کند!

به گزارش خبرگزاری رویترز از داکار، سازمان عفو بین الملل اعلام کرد: تاکنون یک هزار و 200 تن در در پادگان « گیوا» در شهر «مایدوگوری» به جرم ارتباط با بوکوحرام در حبس هستند که از این میان 10درصد آنان کودکان هستند.
سازمان عفو بین الملل تصریح می کند: افراد حبس شده بدون داشتن دسترسی عادی به مواد غذایی و آب آشامیدنی و در مناطق آلوده و خطرناک نگهداری می شوند.
سازمان عفو بین الملل می افزاید: در سال جاری 150 تن که در پادگان « گیوا» نگهداری شده اند، جان خود را بر اثر گرسنگی یا نبود آب آشامیدنی و بیماری از دست داده اند.
سازمان عفو بین الملل تاکید کرد: از سال 2011 تا کنون 7 هزار تن بر اثر گرسنگی یا نبود آب آشامیدنی یا بیماری، شکنجه و یا کم توجهی در درمان بیماری در پادگان های نیجریه کشته شده اند.
گروه های حقوق بشری از رئیس جمهور این کشور خواسته اند تا مسائل مربوط به پادگان « گیوا» را پیگیری کند.
در جریان شش سال درگیری بین بوکوحرام و دولت نیجریه، هزاران نفر در شمال شرقی این کشور کشته شده اند.
گروه تروریستی بوکوحرام در عملی کردن نقشه حملات خود به نیجریه کفایت نکرده و تهدید خود را به همسایگان نیجریه نیز کشانده است.
این گروه همپیمان داعش در آفریقاست و مقر اصلی آن در نیجریه قرار دارد. خاورم**9377**1144

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عفو بین الملل: نیجریه حقوق مظنونان بوکو حرامی را رعایت کند!» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X