مسکو سامانه پدافند ضد موشکی آمریکا در اروپا را ناتوان خواند

به گزارش ایرنا، برنامه آمریکا و ناتو برای استقرار سامانه دفاع موشکی در کشورهای نزدیک روسیه در چهارسال گذشته تنش بسیاری را بین مسکو و واشنگتن شکل داده است و مقام های روسی بارها اعلام کرده اند کامل ترین تدابیر را برای پاسخ به این راهبرد نظامی اتخاذ خواهند کرد.
به گزارش رسانه های روسی، ژنرال سرگئی کاراکایف فرمانده دفاع موشکی روسیه امروز (چهارشنبه) به خبرنگاران گفت: تهدیدها از سوی بخش اروپایی سامانه پدافند موشکی آمریکا محدود است و در شرایط کنونی باعث کاهش توانمندی نیروی موشکی راهبردی روسیه نمی شود.
وی افزود: در زمان حاضر اقدام های گسترده ای در روسیه برای عبور موشک ها از سامانه پدافند موشکی آمریکا انجام می گیرد، زیرا این کشور تلاش های خود را برای استقرار اجزای آن در قاره اروپا متوقف نمی کند.
کاراکایف تاکید کرد: با توجه به این رویکرد واشنگتن، ساخت سامانه های جدید موشکی که بتواند از تور پدافند موشکی آمریکا عبور کند، مورد توجه خاصی قرار دارد.
سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز در باره سامانه موشکی آمریکا در اروپا گفته است: آمریکایی ها در حالی که اعلام کرده بودند، اگر در باره موضوع هسته ای ایران توافق شود، از استقرار سامانه موشکی منصرف می شوند، بر خلاف وعده داده شده، توانمندی خود را افزایش می دهند و اکنون موشک های جدیدی در شرق اروپا و نزدیک مرزهای روسیه مستقر می شود.
سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه نیز با بیان اینکه واشنگتن و ناتو با اجرای طرح های خطرآفرین موشکی، مخارج نظامی را افزایش می دهند، اعلام کرده است: برنامه های مختلف نظامی از جمله استقرار تاسیسات نزدیک مرز روسیه، مسکو را وادار می کند تدابیر متقابلی اتخاذ کند.
مسکو با رد دیدگاه های ناتو و آمریکا که دلیل گسترش حضور نظامی خود را نزدیک مرزهای روسیه، تدابیر دفاعی در مقابل قدرت رو به افزایش نظامی این کشور می دانند، اعلام کرده است که این اقدام ها عامل ثبات نیست بلکه بر تنش ها و هزینه های دفاعی خواهد افزود.
اروپام391**1516

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسکو سامانه پدافند ضد موشکی آمریکا در اروپا را ناتوان خواند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X