8.5 درصد تماس های اورژانس اجتماعی در سال گذشته مربوط به کودک آزاری بود

حبیب الله مسعودی فرید روز چهارشنبه در همایش عوارض ناشی از خشونت بر خانواده در زنجان به روند رو به افزایش خشونت در کشور اشاره کرد و افزود: جامعه ما دچار نوعی تاخر فرهنگی شده است به طوری که با وجود رشد و افزایش ضریب نفوذ تکنولوژی و فناوری در آن، انواع خشونت در جامعه در چند سال اخیر سیر صعودی داشته است.
وی با بیان اینکه 50 درصد اختلالات روانی در سنین زیر 14 سال و 75درصد آن در سنین زیر 24سال شروع می شود، خاطرنشان کرد: در زمان حاضر میزان اختلالات روانی نیازمند به مداخله در افراد 15 تا 65 کشور، 23.6 درصد است.
فرید با بیان اینکه این میزان شیوع اختلالات روانی در کشور نسبت به کشورهای دیگر چندان غیرطبیعی نیست، اظهار کرد: عوامل فردی، خانوادگی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی هر کدام در بروز خشونت می توانند تاثیر گذار باشند و ما برای سبب شناسی علل خشونت و مهار و درمان آن نیازمند نگاهی کل نگر، فرایندی و چند وجهی هستیم.
وی به حدود 14 میلیون پرونده قضایی در دادگستری و همچنین شمار بالای زندانیان در کشور اشاره کرد و افزود: اگر با نگاه اقتصاد مقاومتی به این پدیده نگاه کنیم، وجود این حجم از پرونده در محاکم قضایی و غیبت افراد زندانی در محیط خانواده و کار، هزینه های هنگفتی را متوجه کشور می کند.
فرید با بیان اینکه نظام مشاوره در مدارس کشور نیازمند توسعه اساسی است، اظهار کرد: آموزش مهارت های اجتماعی و ارتباطی و شناسایی اختلالات روانی در سنین کودکی و نوجوانی به منظور مداخله بهنگام، زمینه درمان و ارتقا شاخص سلامت روان جامعه را فراهم می کند.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور به ضرورت بازاریابی اجتماعی توسط سازمان های اجتماعی و فرهنگی و آموزشی برای ارائه خدمات مطلوب در گستره وسیع تر جامعه اشاره کرد و افزود: با وجود آموزش ها و افزایش آگاهی و اطلاعات افراد جامعه در خصوص اختلالات و نارسایی ارتباطی و اجتماعی، زمینه برای درمان و مهار آن ها در زمان مناسب فراهم می شود.
7312/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «8.5 درصد تماس های اورژانس اجتماعی در سال گذشته مربوط به کودک آزاری بود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X