کلیپ صلوات شعبانیه

شیعه نیوز: شیخ طوسی در مصباح المتهجد نقل کرده است که امام سجاد (علیه السلام) در هر روز ماه شعبان هنگام زوال و نیز در شب نیمه شعبان این صلوات را می‌ خوانده است.

در این دعا عبارت صلوات چندین بار تکرار شده است. خواننده این عبارات از خداوند می‌خواهد که درود خویش را بر حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) و خاندان پاک او نازل کند.
آنچه در صلوات شعبانیه آمده بیشتر تأکید بر جایگاه خاندان پیامبر اعظم (علیهم السلام) است.
اهل بیت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم)، گنجینه علم، محل رفت و آمد فرشتگان، جایگاه رسالت الهی و محل نزول وحی هستند.

اهل بیت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم)، هم چون کشتی نجات در موج‌های سهمگین هستند که هر کس به آن متمسک شود نجات می‌یابد و هر کس از ان باز ماند غرق خواهد شد.
پیش‌تر رفتن از اهل بیت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم)، یا بازپس ماندن از ایشان مانع نجات است و کسانی به مقصود می‌رسند که همراه و ملازم ایشان باشند.
خداوند رعایت حقوق اهل بیت پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم)، و اطاعت از ایشان و پذیرش ولایت آن‌ها را بر دیگران واجب کرده است.

دعا کننده در این دعا از خداوند می‌خواهد که خانه قلبش را با اطاعت آباد کند و او را با معصیت به رسوایی نکشد.
مضمون دیگر دعا طلب توفیق همیاری مستمندان و فقیران است.
 طلب توفیق پیروی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) در عمل به اعمال ماه شعبان و نیز طلب شفاعت ایشان و طلب عفو و رحمت الهی نیز جزو مضامین این دعاست.


دانلود صلوات شعبانیه امام سجاد علیه السلام

انتهای پیام/654منبع: اهل البیت

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کلیپ صلوات شعبانیه» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت شیعه نیوز منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X