آمار تاخیرات پروازی محرمانه شد

در حالی سازمان هواپیمایی کشوری به‌عنوان متولی حمل‌ونقل هوایی کشور باید نسبت به انتشار آمار تاخیرات پروازی ایرلاین‌های داخلی به‌صورت ماهانه اقدام کنند که از آبان‌ماه سال گذشته این آمار منتشر نشده است.

به گزارش تسنیم، حدود شش ماه است که سازمان هواپیمایی کشوری گزارش تاخیرات پروازی ایرلاین‌های داخلی را منتشر نکرده است. مراجعه به سایت www.cao.ir نشان می‌دهد که از آبان‌ماه سال گذشته تاکنون آمار تاخیرات به روز رسانی نشده است. در آبان‌ماه ۹۴ عملکرد ۱۳ ایرلاین داخلی در پروازهای فرودگاه مهرآباد منتشر شد که بر اساس آن هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با ۶۴۳ پرواز بیشترین سهم را از کل پروازهای دومین ماه پاییز ۹۳ به خود اختصاص داد.

این ایرلاین در تاخیرات پروازی نیز صدرنشین شده بود، به طوریکه ۴۲۰ پرواز معادل ۶۵ درصد کل پروازهایش را با تاخیر انجام داده بود. پس از هما شرکت‌های تابان، نفت و زاگرس به ترتیب با ۴۳ درصد، ۴۱ و ۴۰ درصد پروازهای تاخیردار در رتبه های دوم تا چهارم قرار گرفتند.

تیرماه سال گذشته سازمان هواپیمایی کشوری تاخیری حدود ۶ ماهه در اعلام تاخیرات پروازی ایرلاین‌های داخلی داشت. در گزارش اولین ماه تابستان ۹۴ چهار هزار و ۴۱۱ پرواز توسط ایرلاین‌های داخلی انجام شد که در آن هما از مجموع ۶۹۴ پرواز ۳۰۳ پرواز را با میانگین تاخیر ۳۴ دقیقه انجام داد و آسمان نیز با ۶۴۵ پرواز، ۳۰۳ پرواز را با میانگین تاخیر ۴۱ دقیقه‌ای انجام داده بود.

پیش‌تر نیز سازمان هواپیمایی کشوری در مهرماه سال ۹۳ لینک گزارش تاخیر پروازی ایرلاین‌ها را از سایت این سازمان حذف کرده بود. در آن سال سازمان هواپیمایی کشوری گزارش تاخیر شرکت‌های هواپیمایی داخلی را برای مهرماه را منتشر و پس از آن لینک مربوطه را نیز حذف کرد.

مشخص نیست چرا سازمان هواپیمایی کشوری که همواره با یک تاخیر ۱۵ تا ۲۰ روزه آمار تاخیرات پروازی را منتشر می‌کرد طی دو سه سال اخیر به صورت جسته و گریخته این کار را انجام داده است و در پاره‌ای مواقع نیز تاخیرات ۶ ماهه در اعلام تاخیرات پروازی دارد. یک احتمال ضعیف نیز در این‌باره وجود دارد و آن عدم ارائه آمار و اطلاعات از سوی شرکت فرودگاه‌های کشور به سازمان هواپیمایی است.

[ منبع این خبر سایت الف-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمار تاخیرات پروازی محرمانه شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X