رویکرد اجتماعی باید به عنوان محور پیشگیری از جرم تعریف شود

امیری اصفهانی قائم مقام معاونت پیشگیری از جرم قوه قضائیه گفت: در صدر عنوان پیشگیری عنوان معاونت اجتماعی تعریف شده و تاکید ریاست قوه قضائیه نیز این است که برنامه ریزی انجام گرفته در مجموعه پیشگیری از جرم اجتماعی محور باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، مهدی امیری اصفهانی ظهر امروز در همایش پیشگیری از جرم اظهار داشت: تصویر بسیار زیبایی از قانون اساسی در نظام جمهوری اسلامی ترسیم شده و در هر کدام از اصول قانون اساسی پیوند و همبستگی هوشمندانه‌ای وجود دارد.

امیری اصفهانی اصلی ترین ماموریت نظام جمهوری اسلامی را ایجاد قسط و عدل دانست و گفت:گسترش عدالت در اصول مختلف قانون اساسی به ویژه اصل 156 قانون اساسی مورد تاکید است که در این بین بند اول و  چهارم اصل 156 که ماهیت قضائی دارد یک کفه ترازو و بند دوم و پنجم این اصل که ماهیت غیر قضائی دارند کفه دیگر ترازو را تشکیل میدهند و لذا لازم است هم ماهیت قضائی عدالت و هم ماهیت غیر قضائی آن مورد توجه قرار گیرد.

قائم مقام معاونت پیشگیری از جرم در ادامه افزود: عدالت تنها به مفهوم عدالت قضائی نیست بلکه عدالت سیاسی،عدالت اقتصادی،عدالت فرهنگی،عدالت اجتماعی و حتی عدالت ساختاری از دیگر شاخصه های عدالت در دستگاه قضا است که باید به مانند عدالت قضائی مورد تاکید قرار گیرد.

امیری اصفهانی با اشاره به لزوم اجتماعی شدن مجموعه دادگستری و به ویژه مجموعه پیشگیری از جرم گفت: در صدر عنوان پیشگیری عنوان معاونت اجتماعی تعریف شده و تاکید ریاست قوه قضائیه نیز این است که برنامه ریزی انجام گرفته در مجموعه پیشگیری از جرم اجتماعی محور باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت امروز کشور از نظر سیاسی و اقتصادی  گفت: وضعیت امروز کشور با توجه به تحریم های ظالمانه و همین طور تحولات منطقه وضعیت خاصی است که این موضوع میدان کار و مسئولیت معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم را بیشتر می‌کند.

امیری اصفهانی با اشاره به نگاه ویژه مقام معظم رهبری به مقوله پیشگیری و سلامت اجتماعی گفت: طی سلسله جلساتی که مجموعه پیشگیری از جرم  با مقام معظم رهبری داشتند، ایشان تاکید بسیاری به مقوله پیشگیری و همین طور سلامت اجتماعی داشتند که ایشان با وجود تشکر از مجموعه فعالیت‌های انجام گرفته در مجموعه پیشگیری از جرم، انتظار عملکرد قوی تری از مجموعه پیشگیری از جرم در سال 95 دارند که امیدواریم در سال جدید با رهنمودهای مقام معظم رهبری پیشرفت  محسوسی در عرصه پیشگیری داشته باشیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رویکرد اجتماعی باید به عنوان محور پیشگیری از جرم تعریف شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X