سرمایه‌گذاری بانک‌های خصوصی کهگیلویه‌وبویراحمد در خارج از استان قابل اغماض نیست

سید موسی خادمی استاندار کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه‌وبویراحمد گفت: برخی بانک‌های خصوصی این استان که منابع بانکی و سپرده‌های مردم این استان را در دیگر استان‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند تعطیل می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، سید موسی خادمی پیش از ظهر امروز در نشست شورای بانک‌های استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بانک‌های خصوصی که از منابع مالی این استان استفاده کرده اما در این استان سرمایه‌گذاری نمی‌کنند در صورت ارائه گزارش و شناسایی طبق قانون تعطیل می‌شوند.

وی افزود: این موضوع به هیچ عنوان قابل قبول نیست که سپرده‌های مردم این استان در بانک‌های خصوصی صرف سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه در سایر استان‌ها شود.

خادمی با بیان اینکه بانک‌های این استان حدود 200 میلیارد تومان مطالبات معوق دارند، تصریح کرد: عمده بدهکاران بانکی در 3 گروه تولیدکنندگان و صنعت‌گران، پیمانکاران و اصناف و کارمندان جای قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه برای کاهش این معوقات باید با تقسیم‌بندی میزان معوقات، بدهکاران کلان را شناسایی کرد، گفت: عدم حمایت از بدهکارانی که تسهیلات کلان برای ورود به چرخه تولید دریافت کرده اما این تسهیلات را به جای تولید در جای دیگری مصرف می‌کنند و همچنین عدم حمایت از بدهکاران بانکی که توانایی بازپرداخت تسهیلات بانکی را دارند اما از این کار خودداری می‌کنند در دستور کار قرار می‌گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بانک‌های این استان باید استراتژی تولید و جذب منابع جدید را در دستور کار خود قرار دهند، ابراز کرد: استراتژی کاهش مصارف به نفع این استان نیست و بانک‌ها باید از این استراتژی خودداری کنند زیرا در صورت در پیش گرفتن این استراتژی، منابع موجود را نیز از دست خواهیم داد.

خادمی با تأکید بر اینکه نگاه راهبردهای افزایش درآمد باید در نظام بانکی این استان تقویت شود، عنوان کرد: بانک‌ها و مؤسسات مالی خصوصی که در مصارف این استان مشارکت نمی‌کنند در منابع هم نباید شریک شوند.

وی با بیان اینکه بانک‌های ملی، کشاورزی و صنعت و معدن بیشترین درصد مطالبات معوق را دارند، گفت: این بانک‌ها لیست بدهکاران، راهکارهای دریافت مطالبات و انتظارات خود از دستگاه‌های اجرایی استان را برای بررسی در نشست شورای بانک‌ها ارائه دهند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار همکاری بانک‌های استان برای بستن حساب بدهکاران کلان بانکی شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سرمایه‌گذاری بانک‌های خصوصی کهگیلویه‌وبویراحمد در خارج از استان قابل اغماض نیست» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X