پخش فیلم تنبیه دانش‌آموز دبیرستانی مردم شوش را متاثر کرده است/ارجاع پرونده معلم متخلف به شورای تخلفات آموزش و پرورش

تنبیه دانش آموز رئیس آموزش و پرورش شوش گفت: پرونده معلم نیز بعد از ثبت اضهارات و دفاعیه‌های وی به هیئت تخلفات آموزش و پرورش ارجاع داده شد تا در خصوص تخلف صورت گرفته از سوی معلم تصمیم‌گیری شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، چند روزی است که ویدیویی در برخی شبکه‌های مجازی با عنوان تنبیه دانش آموز شوشی توسط دبیر یک دبیرستان منتشر شده است که در آن معلم دانش آموز را به طرز شدیدی تنبیه بدنی می‌کند.

مجتبی دیناروند در همین زمینه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اهواز با تایید تنبیه بدنی دانش آموز توسط معلم خود در یکی از مدارس شهر شوش، اظهار داشت: شیطنت‌های مکرر دانش آموز باعث عصبانیت معلم در کلاس درس می‌شود و معلم نیز با از دست دادن کنترل رفتاری خود اقدام به تنبیه بدنی دانش آموز می‌کند.

وی با بیان اینکه فیلم تنبیه بدنی دانش آموز توسط یکی از دانش آموزان کلاس ضبط و منتشر شده است، افزود: جامعه فرهنگی شهر شوش از رخ دادن این واقعه بسیار متاسف است و اداره آموزش و پرورش این شهر مطابق قانون معلم خاطی را احضار و تمام اضهارات وی را ثبت نمود.

رئیس آموزش و پرورش شوش بابیان اینکه معلم خاطی در اضهارات خود احساس ندامت و پشیمانی را داشته است، افزود: به همراه کادر آموزشی مدرسه از خانواده دانش آموز دلجویی کردیم  و خانواده وی  به خاطر عدم آسیب دیدن فرزند خود، از شکایت کردن منصرف شدند.

وی با بیان اینکه تمامی فرهنگیان از آئین نامه آموزشی و انظباطی مدارس مطلع هستند، بیان کرد: تنبیه بدنی یکی از روش‌های مردود آموزشی است و مطابق با آئین نامه انظباطی با معلمان متخلف برخورد می‌شود.

دیناروند تصریح کرد: پرونده معلم نیز بعد از ثبت اظهارات و دفاعیه‌های وی به هیئت تخلفات آموزش و پرورش ارجاع داده شد تا در خصوص تخلف صورت گرفته از سوی  معلم تصمیم گیری شود.

وی با بیان اینکه باید با فرهنگ سازی بیشتری از بروز چنین موارد غیر مطلوب در سطح جامعه فرهنگی و مدارس جلوگیری شود، گفت: تنبیه بدنی دانش آموز توسط معلم در گذشته نیز اتفاق افتاده است و این موضوع قابل انکار نیست ولی باید با برپایی کلاس های توجیهی و چگونگی رفتار با دانش آموز از ترویج این قبیل رفتار های خشونت  آمیز در سطح مدارس جلوگیری کنیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پخش فیلم تنبیه دانش‌آموز دبیرستانی مردم شوش را متاثر کرده است/ارجاع پرونده معلم متخلف به شورای تخلفات آموزش و پرورش» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X