اطلاعات هویتی مجرمین و مضنونین کشور در بانک ژنتیک جمع‌آوری می‌شود

احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی رئیس سازمان پزشکی قانونی از جمع‌آوری اطلاعات هویتی مجرمین و مضنونین کشور با هدف به دست آوردن سرنخ‌های جرم در بانک ژنتیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، احمد شجاعی ظهر امروز در سی و دومین همایش فصلی مدیران سازمان پزشکی قانونی کشور که به میزبانی زنجان برگزار شد با اشاره به دورنمای پزشکی قانونی اظهار داشت: در انجام امور محوله ضروری است تا اصول کار مقدماتی و تهیه زیرساختها مدنظر باشد اما نباید از اصل کار غافل شد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در تهیه زیرساختها و انجام کارهای مقدماتی اقدام می‌کنیم اما به وظیفه پایانی خود که پرداختن به اصل کار است اقدام خاصی انجام نمی‌دهیم.

رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه روند احداث ساختمان‌های پزشکی قانونی در سه استان کشور از جمله زنجان بسیار کند بوده است از مسئولان تقاضا کرد تا در این زمینه اقدامات عملی انجام دهند.

وی ضمن تاکید بر انجام کارشناسی‌های دقیق پرونده‌های دریافتی توسط پزشکی قانونی عنوان کرد: دستگاه قضایی با کارشناسی‌های دقیق پزشکی قانونی است که می‌تواند حکم واقعی و درست را صادر کند.

شجاعی با بیان اینکه ایران در بررسی‌های حوزه پزشکی قانونی در منطقه جزو کشورهای مطرح است، اعلام کرد: ما در بررسی‌های کارشناسانه خود حتی در دنیا هم حرفی برای گفتن داریم.

وی با اشاره به شعار سال 95 افزود: معتقدیم برای وابسته نبودن به خارج و رسیدن به پیشرفت‌ در تمامی حوزه‌ها از جمله ماموریتهای مربوط به پزشکی قانونی باید در راستای شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» مدنظر مقام معظم رهبری حرکت کنیم و برنامه‌های سازمان متبوع را بر اساس نائل شدن به اهداف سال 95 تدوین کنیم.

رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه ارزش‌گذاری ما باید بر روی نتایج متمرکز باشد، تصریح کرد: اقدامات پزشکی قانونی زمانی دارای امتیاز است که نگرش قاضی و مراجعه‌کننده به گزارش این دستگاه مثبت و راهگشا باشد.

وی ضمن تاکید بر پیشرو بودن ایران در تمامی مباحث علمی و تخصصی دنیا گفت: خوشبختانه در حوزه‌ پزشکی به دستاوردهای مهم و قابل توجهی دست یافته‌ و حتی در آن بخش‌ها به خودکفایی رسیده‌ایم.

شجاعی با بیان اینکه اعزام بیمار از داخل کشور به خارج با تلاش پزشکان و متخصصان و پیشرفتهای حاصل شده در علم پزشکی کشور به صفر رسیده است، ابراز کرد: در حال حاضر بسیاری از بیماران خارج کشور در بیمارستانهای داخل پذیرش می‌شوند و تحت خدمات درمانی متخصصان کشور قرار می‌گیرند که این موضوع حاکی از وابستگی خارج به کشور ایران است.

وی با اشاره به ایجاد قوی‌ترین بانک ژنتیک در کشور عنوان کرد: در این راستا 10 آزمایشگاه مجهز و پیشرفته را در سطح کشور ایجاد کردیم که مرکز این بانک نیز در تهران واقع شده است.

رئیس سازمان پزشکی قانونی با بیان اینکه اطلاعات هویت ژنتیکی مجرمین و مضنونین وارد بانک می‌شود، عنوان کرد: این اقدام با هدف به دست آوردن سرنخ‌های جرم در کل کشور انجام می‌گیرد که در آینده اطلاعات تمامی مجرمان و مضنونان در بانک ژنتیک وارد می‌شود.

وی با اعلام اینکه به دنبال تحول عظیم در رویکرد و نگاه هستیم تا از کارمحوری به نتیجه‌محوری برسیم بر برچیده شدن شغل‌های کاذب در کشور تاکید کرد و افزود: کار واقعی به معنی پشت‌میزنشینی نیست، کار در مزارع، آزمایشگاهها، کارخانه‌ها و معادن و کارگاههای تولیدی است چرا که با جدی گرفتن این مطلب است که به پیشرفتهای اساسی در تمامی حوزه‌های اقتصادی دست می‌یابیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اطلاعات هویتی مجرمین و مضنونین کشور در بانک ژنتیک جمع‌آوری می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X