برای نخستین بار حساب ورزش از سایر حساب های شهرداری قروه جدا شد

به گزارش ایرنا، حسین پروندی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از هیات های ورزشی در فرمانداری قروه با اشاره به اهمیت ورزش از منظر مقام معظم رهبری، افزود: حق ورزش بود حساب ورزش از سایر حساب ها جدا شود تا به ورزش به عنوان صلحه و ترحم نگاه نشود بلکه به عنوان یک ارزش دیده شود.
به گفته وی برای جلوگیری از هنجارها و کجروی ها توجه به ورزش بسیار حائز اهمیت است و کار برای ورزش ارزش نهادن به حوزه سلامت است.
پروندی با اشاره به درآمد خدمات شهرداری برای ورزش براساس ماده هشت اظهار کرد: سه درصد از محل عوارض پروانه و سه درصد از محل عوارض پرونده های ارجاعی کمیسیون ماده صد به عنوان حق ورزش صورت گرفت.
وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از 800 میلیون ریال به عنوان درآمد حساب ورزش واریز شده است گفت: از این میزان 235 میلیون ریال به 20 هیات فعال ورزشی تخصیص داده شد.
شهردار قروه گفت: سالن سقف بلند ناحیه منفصل شهری قلعه که با مشارکت ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه در حال ساخت است در دو ماه آینده به بهره برداری می رسد.
وی با اشاره به ساخت و ساز سالن سقف بلند چند منظوره شهرک امام خمینی افزود: این سالن ورزشی در زمینی به مساحت دو هزار و 500 متر با هزینه کرد پنج میلیارد ریال از جانب شهرداری قروه ساخته شده است.
پروندی ادامه داد: تجلیل از مدال آوران هیات های مختلف ورزشی با هزینه 30 میلیون ریال، خرید امتیاز باشگاه لیگ برتری فوتبال با هزینه 140 میلیون ریال و کمک به فوتسال بانوان به میزان 30 میلیون ریال از دیگر فعالیت ها و کمک های شهرداری در حوزه ورزش است.
وی خاطر نشان کرد: تمامی این مبالغ هزینه گذاری نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری در حوزه سلامت و پیشگیری از بزهکاری و آسیب های اجتماعی است.
رئیس شورای اسلامی شهرقروه نیز در این مراسم با اشاره به اینکه ورزش در دو مبحث ویژه می گنجد، گفت: یکی از این مباحث ورزش های همگانی است که باعث ایجاد شور و نشاط و سلامت در جامعه می شود.
هادی مرادیانی مبحث مهم دیگر را قهرمانی در امر ورزش بیان کرد و افزود: این امر دغدغه بزرگی میان ورزشکاران است که ضروری است در این زمینه حرکت های مثبتی را انجام دهیم.
وی اظهار کرد: مشکل اصلی تمامی هیات های ورزشی در شهرستان بحث مادی است و همین امر باعث شده است در جایی که باید نتیجه گرفت افت داشته باشیم.
به گفته وی درآمد پایدار اصلی ترین مشکل ورزشکاران است که آن هم با یک برنامه ریزی صحیح و برگزاری نشست های تخصصی قابل حل است.
مرادیانی خاطر نشان کرد: باید ابتدا پله به پله حرکت کنیم تا به قله برسیم و لازم است خود هیئت ها هم برای درآمدزایی گام هایی بردارند و با یک رویکرد کارآفرینی به رونق ورزش کمک کنند.
سرپرستان هیات های ورزشی شهرستان هر کدام به نوبت مشکلات خود را در این مراسم بیان کردند و خواستار رسیدگی به دغدغه ها و چالش های پیش رو بودند. کمبود منابع مالی، بی توجهی به ورزش منطقه از مرکز استان و نداشتن برنامه برای ایجاد انگیزه در ورزشکاران از جمله نظرات آنها بود.
قروه در 90 کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.
7345/6108

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «برای نخستین بار حساب ورزش از سایر حساب های شهرداری قروه جدا شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X