اجرای آزمایشی آموزش حقوق به دانش‌آموزان در دبیرستان البرز

اغاز سال تحصیلی94-95 - دبیرستان البرز مدیر کل آموزش‌های همگانی قوه‌قضائیه از اجرای طرح آموزش حقوق به دانش آموزان خبر داد و گفت: مرحله نخست این طرح از تابستان امسال آغاز می‌شود که طی آن دبیرستان ماندگار البرز برای اجرای آزمایش انتخاب شده است.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، نامی در همایش آموزش حقوق برای دانش آموزان که در دبیرستان ماندگار البرز برگزار شد اظهار کرد: قوانین در کشور ما به دو بخش قوانین بالادستی و پایین دستی تقسیم می‌شوند که یکی از قوانین بالادستی، قانون برنامه پنجم توسعه است.

این مقام مسئول در دستگاه قضایی اضافه کرد: این قانون وظایف، اولویت‌ها و چشم‌اندازهای نهاد‌ها و دستگاه‌های کشور را تعیین کرده است و بر اساس آن همه دستگاه‌ها موظف هستند که اقدامات خود را با جدیت در چارچوب این برنامه اجرایی، دنبال کنند.

نامی ادامه داد: یکی از این دستگاه‌ها قوه قضائیه است که درمواد 211 تا 235 این قانون به وظایف قوه قضائیه در طول برنامه پنجم توسعه اشاره شده و بر این اساس، دستگاه قضایی موظف است در راستای اجرای برنامه پنجم توسعه کشور حرکت کند.

مدیر آموزش همگانی قوه قضائیه عنوان کرد: یکی از مسائلی که دستگاه قضایی مکلف است بر اساس قانون پنجم توسعه آن را انجام دهد، بحث آموزش همگانی حقوقی و قضایی است. این آموزش عمومی گستره فراوانی از مخاطبین را از صاحبان حرفه‌های کوچک، زنان خانه‌دار و کودکان را گرفته تا صاحبان بالاترین مدارج علمی و اجتماعی را شامل می‌شود.

وی توضیح داد: به عبارت دیگر طیف گسترده‌ای در آموزش همگانی قوه قضائیه قرار می‌گیرند که البته مدیریت آموزشی قوه قضائیه برای همه این مخاطبان برنامه‌های جامع و کاملی را در نظر گرفته است. دانش‌آموزان و به طور کامل‌تر نوجوانان و جوانان از مخاطبان آموزش در این طرح هستند که در زمینه آموزش حقوقی دانش‌آموزان، قوه قضائیه برنامه‌های ویژه دارد.

نامی افزود: مرحله نخست آموزش حقوق به دانش آموزان از تابستا امسال آغاز می‌شود و دبیرستان ماندگار البرز برای اجرای آزمایشی این سرح در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اجرای آزمایشی آموزش حقوق به دانش‌آموزان در دبیرستان البرز» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X