طرح تعالی مدیریت مدرسه با هدف افزایش کیفیت آموزشی اجرا می شود

به گزارش ایرنا ، عظیم محبی روز چهارشنبه در نشست تخصصی ارزیابان و مشاوران برنامه تعالی مدیریت مدرسه افزود: هدف اصلی این طرح کسب مهارت های زندگی و پیشرفت دانش آموزان است.
وی با اشاره به اینکه طرح یاد شده یک برنامه در کنار دیگر برنامه های مدارس نیست اظهار کرد: این طرح چتری بر روی تمام فعالیتهای مدارس است.
محبی با بیان اینکه طرح تعالی مدیریت مدرسه مدلی است برای کیفیت بخشی و کیفیت سنجی فعالیتهای مدارس تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح ، میزان رشد و کیفیت آموزشی مدارس مشمول طرح نقد و بررسی می شود.
محبی اضافه کرد: طرح تعالی مبتنی بر پژوهش ، مدرسه محوری و مدیریت آموزشگاهی ، سند تحول و نگرش سیستمی و کار تیمی است.
مسوول کارگروه تخصصی برنامه تعالی مدیریت مدرسه کشور اضافه کرد: همچنین ارزیابان این طرح باید بطور کامل بر این طرح اشراف داشته باشند تا مدارس مجری طرح را مورد ارزیابی قرار دهند.
محبی ادامه داد: یزد در ابعاد مختلفی مانند اعتقادی ، مذهبی و درسی رشد یافته است و جزو استانهای خوب کشور محسوب می شود که همه موفقیت های آنها در مسائل فرهنگی ریشه دارد.
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد نیز در این نشست گفت: طرح تعالی مدیریت مدرسه همزمان با سراسر کشور در سال 92 در برخی مدارس این استان اجرا شد.
محمود زارع با بیان اینکه این طرح ارزشمند و خوب است افزود: بسیاری از کشور توسعه یافته نظام آموزشی بر روی بخش مدیریت تلاش می کنند تا به موفقیت دست یایند.
در این نشست یکروزه یکصد نفر از ارزیابان و مشاوران مجری طرح تعالی مدیریت مدرسه استان یزد حضور داشتند.
طرح تعالی مدیریت مدرسه هم اکنون در 117 مدرسه استان یزد در تمام مقاطع مختلف تحصیلی اجرا می شود.
تعداد مدارس ابتدایی، متوسطه اول ، متوسط نظری ، کاردانش و فنی حرفه ای و استثنایی مجری این طرح در استان به ترتیب 49، 38، 21، 6 و سه اعلام شده است.
هم اکنون 195 هزار دانش آموز در یکهزار و 500 مدرسه در استان یزد مشغول به تحصیل هستند.
طرح تعالی مدیریت مدرسه گامی در جهت کیفیت بخشی و کیفیت سنجی از فعالیت های مدرسه بر اساس شاخص ها و استانداردهای تعریف شده است.
2088/8068

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «طرح تعالی مدیریت مدرسه با هدف افزایش کیفیت آموزشی اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X