آزمون بزرگ فدراسیون کاراته در انتخاب سرمربی تیم ملی

فرصتی تا پایان دوره شش ماهه سرپرستی طباطبایی باقی نمانده است و بحث تغییر در سکان هدایت فدراسیون می تواند در انتخاب کادر فنی تیم های ملی اثر گذار باشد.

به گزارش ایسنا، فدراسیون کاراته نزدیک به شش ماه است که بعد از استعفای سمندر رئیس پیشین با سرپرستی سید حسن طباطبایی اداره می شود و مهلت شش ماهه سرپرستی طباطبایی، 29 اردیبهشت ماه سال جاری به اتمام خواهد رسید. فدراسیون باید رئیس جدید خود را مشخص کند، 27 نفر کاندید این سمت شده اند و لیست نامزد‌های پست ریاست فدراسیون کاراته به وزارت ورزش ارسال شده و فدراسیون منتظر تایید صلاحیت نامزدها و زمان برگزاری انتخابات است، با توجه به اینکه رقابت‌های جهانی قرار است آبان ماه سال 1395 دراتریش برگزار شود، فدراسیون سرمربی تیم ملی را انتخاب کرده است.

هفتم اردیبهشت سال 1395 فدراسیون جلسه ای با حضور اعضای کمیته فنی برگزار کرد که در آن جلسه از بین سه کاندیدای پیشنهادی، سرمربی تیم ملی مردان برای رقابت های جهانی اتریش انتخاب شد. غلامرضا دباغیان یکی از گزینه های هدایت تیم ملی بود که به دلیل مشکلات خانوادگی از انتخابات کناره گیری کرد و از بین هروی و سلیمانی کمیته فنی رای به هروی داد و سکان هدایت تیم ملی به دست هروی داده شد تا تیم ملی را برای رقابت های جهانی اتریش آماده کند. مرحله نخست انتخابی تیم ملی 14 الی 17 اردیبهشت ماه جاری در سالن کبکانیان تهران برگزار شد و مرحله دوم نیز 26 اردیبهشت ماه برگزار می شود و شروع اردو ها نیز 27 اردیبهشت ماه اعلام شده است.

با توجه به اینکه زمان انتخابات ریاست فدراسیون مشخص نیست این سوال پیش خواهد آمد که آیا رئیس جدید فدراسیون کادر فنی جدید را قبول خواهد کرد یا اینکه کادر فنی را تغییر خواهد داد. و اگر کادر فنی تغییر پیدا کند این به ضرر تیم ملی نیست؟

عضو کمیته فنی: تغییر کادر فنی یک پیش بینی است

صحبت های مازیار فرید خمامی اینگونه است: این یک پیش بینی است ولی به دلیل اینکه کمیته فنی سرمربی را انتخاب کرده است و در حال حاضر زمان انتخابات مشخص نیست و باید تاریخ انتخابات را دید و اگر انتخابات نزدیک به مسابقات جهانی باشد باید دید که رئیس فدراسیون چه تصمیمی خواهد گرفت. با توجه به اینکه رئیس فدراسیون مسئول پاسخگویی به نتایج تیم در رقابت ها است باید دید که شخصی که به عنوان رئیس انتخاب می شود چه تصمیمی می گیرد و آیا تغییرات ایجاد می کند یا خیر. فدراسیون کاندید هایی که برای انتخابات ثبت نام کرده اند را به وزارت ورزش اعلام کرده است و منتظر است تا وزارت ورزش زمان برگزاری مجمع را مشخص کند، با توجه به اینکه غیر از فدراسیون کاراته چند رشته دیگر نیز هستند که با سرپرست اداره می شود و از مهلت شش ماه آنها نیز گذشته است باید الویت بندی صورت گیرد. در وزارت افراد با تجربه ای هستند که فدراسیون‌ها را الویت‌بندی خواهند کرد و با توجه به نزدیک بودن بازی های المپیک الویت با فدراسیون های المپیکی است. با توجه به وجود کمیته فنی و اینکه با خرد جمعی سرمربی انتخاب شده است به احتمال قوی بار دیگر نیز از همین کارشناسان نظر سنجی خواهد شد و شخصی که به عنوان رئیس انتخاب شود یک فرد ناشناس را انتخاب نخواهد کرد و نتایج را مطالعه و ارزیابی خواهد کرد.

سرپرست فدراسیون: حق رئیس فدراسیون محفوظ است

حسن طباطبایی

سید حسن طباطبایی نیز در این باره بیان داشت: فرآیند اداری در حال انجام است و انتخابات در چند ماه آینده برگزار می شود. امکان دارد 10 روز یا یک ماه دیگر باشد، بعضی از موضوعات در اختیار ما نیست. تایید صلاحیت ها و ارزیابی نفرات نیاز به زمان دارد، بعد از مشخص شدن نفرات انتخابات برگزار می شود. برای آمادگی در رقابت های جهانی و اینکه عقب نباشیم ناگریز به انتخاب سرمربی بودیم و این کار هم توسط نخبگان و کمیته فنی در فدراسیون انجام شد، اما حق رئیس فدراسیون است که در خصوص کادر فنی تصمیم گیری کند و این حق محفوظ است. اگر این کار را انجام نمی دادیم تیم به آمادگی نمی رسید و به مشکل بر می‌خورد. در واقع دست رئیس بعدی بسته می‌شد و فکر می کنم تیم ملی خسارت می دید. در جلسات کمیته فنی بررسی و ارزیابی کردیم و سرمربی انتخاب شد.

طباطبایی در پاسخ به این سوال که آیا مشخص شدن سرمربی پیش از انتخابات که با نظر کمیته فنی بوده و ممکن است رئیس فدراسیون شخص دیگری را انتخاب کند، به تیم ملی آسیب نمی‌رساند؟ گفت: بعید می دانم انتخاب کادر فنی و تیم ملی پیش از انتخابات آسیب رسان باشد.

سرمربی تیم ملی: انتخاب سرمربی حق طبیعی رئیس فدراسیون است

شهرام هروی گفت: این حق طبیعی رئیس فدراسیون است که سرمربی را تغییر دهد و هیچ مشکلی نیست، اگر جز خانواده کاراته باشیم به این تصمیم احترام می گذاریم. چه کادر فنی باشم و چه نباشم هر کمکی که از دستم بر آید برای تیم ملی انجام خواهم داد. تا زمانی که باشم برنامه های خود را پیش خواهم برد انشالله با موفیقت این کار را بتوانم انجام دهم. رئیس فدراسیون خود تصمیم گیری خواهد کرد و تصمیمی می گیرد که به نفع کاراته ایران است و باید اجازه دهیم که برنامه های خودش را پیش ببرد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آزمون بزرگ فدراسیون کاراته در انتخاب سرمربی تیم ملی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X