وقتی ضعف مدیریتی در وزنه‌برداری به تیم ملی کشیده می‌شود

مدیریت نکردن فضای به وجود آمده میان اصلی ترین شانس وزنه برداری در المپیک و سرمربی جدید تیم ملی، کار دست رییس فدراسیون داد و در نهایت آتش زیر خاکستر شعله ور شد.

به گزارش ایسنا، اتفاقات و ماجراهای مختلف در وزنه برداری تمامی ندارد. پس از ماجرای تغییر کادر فنی در آخرین روزهای سال و حرف و حدیث های بعد از آن، این مرتبه نوبت به شعله ور شدن آتش زیر خاکستر اختلاف نظر بین سرمربی جدید تیم ملی و اصلی‌ترین شانس مدال وزنه برداری ایران در المپیک شده است.

در میان این ماجرا نیز نوک پیکان انتقادات به سمت رییس فدراسیون وزنه برداری است؛ کسی که وزنه برداران از او به عنوان پدر وزنه برداری نام می برند و این پدر وظیفه دارد با مدیریت خود اجازه ندهد این خانواده وارد حاشیه شود.

اختیار تام ندادن به سرمربی تیم ملی از سوی رئیس فدراسیون موضوعی بوده که بارها و حتی در زمان حضور حسین توکلی نیز در مورد آن صحبت شد اما اهمیت ندادن رییس فدراسیون به این موضوع و اینکه اختیار تمام امور را در دست گرفته در نهایت ماجرا را به اینجا ختم کرده که وضعیت کیانوش رستمی برای سرمربی تیم ملی بی اهمیت شده است.

وقتی رئیس فدراسیون همه چیز را به واسطه شورای عالی فنی به دست می‌گیرد و سرمربی تیم ملی اختیار عمل کامل ندارد، دیگر ورزشکار ملی‌پوش دلیلی نمی‌بیند از مربی‌اش تبعیت کند چرا که با دور زدن کادر فنی، تمام مشکلاتش را به دست رئیس فدراسیون حل می‌کند. وقتی چهره شاخص تیم ملی وزنه‌برداری ایران قصد دارد برای المپیک نه زیر نظر کادر فنی بلکه به سلیقه و روش خودش تمرین کند و سپس با چراغ سبز رئیس فدراسیون مواجه می‌شود، عملا دیگر جایگاه مربی و شاگرد زیر سوال می‌رود.

البته سجاد انوشیروانی سرمربی جدید تیم ملی هم وقتی نحوه برخورد رئیس فدراسیون با حسین توکلی را دید، باید پیش‌بینی چنین روزهایی را می‌کرد.

تنها کسی که می توانست فضا را (فضایی که در آن وزنه بردار خواستار این است با برنامه خود تمرین کند و سرمربی می‌خواهد وزنه بردار زیر نظرش باشد) مدیریت کند تا اکنون شاهد چنین مسائلی نباشیم، رئیس فدراسیون بود که شاید بتوان گفت او نتوانست این کار را انجام دهد تا در شرایط فعلی ناراحتی سرمربی تیم ملی از رستمی نقل محافل نشود. در حال حاضر کار به جایی کشیده شده که سرمربی اعلام می‌کند شرایط ملی‌پوشی که بیشترین شانس مدال ایران در المپیک را دارد، برایش مهم نیست.

کمتر از 90 روز به آغاز بازیهای المپیک باقی مانده و در شرایطی که باید فضا بدون کوچکترین حاشیه‌ای برای حضور پرقدرت در المپیک فراهم شود، وزنه‌برداری هنوز از این فضا دور است.

اینکه سرمربی تیم ملی اعلام می‌کند شرایط اصلی‌ترین شانس مدال ایران برایش اهمیتی ندارد اصلا اتفاق خوبی نیست و رییس فدراسیون باید ببیند کجای کار ایراد داشته که اکنون چنین فضایی به وجود آمده است.

در هر صورت مسئول هر اتفاقی که تا المپیک و در جریان بازیها برای وزنه برداری رخ دهد رییس فدراسیون است و اوست که باید نسبت به تمام تصمیماتی که گرفته پاسخگو باشد.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «وقتی ضعف مدیریتی در وزنه‌برداری به تیم ملی کشیده می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X