روحانی:دشمن به دنبال دو قطبی کردن کشور است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در نشست شورای اداری استان کرمان تاکید کرد: در سطح کشور هر چه وحدت، اتحاد و همبستگی و یکپارچگی باشد کارها بهتر پیش می رود.
رئیس دولت یازدهم با بیان اینکه در ایران دو قطبی بودن وجود ندارد، خاطر نشان کرد: کشوری که ولی امر و ولایت فقیه دارد و جایگاهی که ولایت فقیه در شرع و قانون اساسی ما دارد اگر قوا مشکلی داشته باشند او حلال مشکل است و خود قوا در کنار یکدیگر هستند.
رئیس جمهوری گفت: تلاش من در دولت یازدهم همواره این بوده که با دو قوه اگر هم مورد، نکته و گله ای بوده با خود آنها مطرح شود و کمتر در سطح رسانه ها مطرح شود ما در کنار هم کار و تلاش کردیم و الان هم همینطور است.
روحانی تاکید کرد که مسئولان جمهوری اسلامی ایران و قوای سه گانه خود را تحت نظر و فرمان رهبر معظم انقلاب می بینند و همه آنها یک هدف واحد را دنبال می کنند و آن پیشرفت و ارتقای اخلاق و معنویت در کشور است.
وی افزود: نباید جایزه بدهیم به آدم هایی که به ملت ما توطئه می کنند با تکرار حرف آنها در رسانه های داخلی.
روحانی گفت: رسانه های خارجی کارشان این است که یک کلمه از این و آن پیدا کنند اینها را روبروی هم قرار دهند و بگویند این یکی مقصودش این بوده و آن یکی مقصودش آن بوده است.
** باید آماده و توانمند باشیم
رئیس جمهوری همچنین گفت: هیچ دولتی به اندازه دولت یازدهم برای تقویت توان دفاعی نیروهای مسلح کار نکرده است که اگر لازم شود من این آمار و ارقام را در مقایسه با دولت های گذشته اعلام خواهم کرد.
وی گفت: ما شعار نمی دهیم و وظیفه می دانیم که نیروهای مسلح ما قوی باشند.
روحانی بیان کرد: ما به آینده کشور و دنیا و منطقه بدبین نیستیم اما ساده لوح هم نیستیم که بگوییم کسی با ما کار ندارد و لذا باید آماده و توانمند باشیم.
وی گفت: اگر صلح می خواهیم باید قوی باشیم و اگر ضعیف باشیم یعنی اینکه جنگ می خواهیم و قوی که باشیم یعنی صلح می خواهیم، اما لازم نیست هر روز بیاییم شعار دهیم و حرف هایی بزنیم که تاثیر مثبتی ندارد.
وی گفت: اگر ما نیروی مسلح قوی داریم دیگران می فهمند و ضرورتی ندارد اینقدر بگوییم و تکرار کنیم.
** صلح در سایه اقتدار معنا پیدا می کند
رئیس جمهوری با بیان اینکه ما اهل شعار نیستیم اما باور داریم صلح در سایه اقتدار معنا دارد، گفت: باید شعارها را کم کنیم بویژه امسال که سال شعار نیست بلکه سال اقدام و عمل است و همیشه باید سال اقدام و عمل باشد.
روحانی افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد قوی یعنی اقتصادی که اگر کسی بخواهد تکانش دهد از جایش تکان نخورد و با یک فشار همه چیزش را از دست نمی دهد و ما باید اقتصادمان را توانمند کنیم.
** تولید داخلی، پایه اصلی اقتصاد توانمند
وی با بیان اینکه پایه اصلی یک اقتصاد توانمند، تولید داخلی آن است اظهار کرد: تولید داخلی را باید تقویت کنیم البته باید با دنیا هم رابطه داشته باشیم و از امکانات جهانی هم استفاده کنیم.
رئیس دولت تدبیر و امید گفت: یک فعالیت علمی یا فناورانه را اگر بخواهیم از صفر شروع کنیم می توانیم اما ممکن است 20 سال یا 30 سال طول بکشد تا به ثمر برسد.
وی افزود: اما اگر فناوری را از یک کشوری بگیریم و به ترتیب ادامه دهیم و تکمیل کنیم و بعد روی پای خودمان بایستیم 30 سال جلو خواهیم افتاد.
روحانی با بیان اینکه اکنون در صنایع مختلف پیشرفت های خوبی کردیم گفت: اینکه می خواستیم از ابتدا شروع کنیم هیچ جای دنیا این کار را نمی کنند.
وی اظهار کرد: غربی ها در دورانی از ما یعنی دنیای اسلام استفاده کردند چرا که دنیای اسلام در تمدن، علم و دانش، کتابها و تحقیقات پیشرفت بزرگی کرده بود.
وی گفت: اکنون ما باید علم و فناوری آنها را پایه قرار بدهیم و به جلو حرکت کنیم و البته غرب که همیشه پیشتاز علم و فناوری نخواهد ماند؛ دنیا همواره بالا و پایین می شود و یک روز آنها و یک روز ما، اینطور نیست که یک ملت تا ابد پیشتاز مساله ای باشد.
رئیس جمهوری اضافه کرد: یک زمانی اینطور بوده که ایران و رم پیشتاز بوده اند و یک زمان دیگران خواهند بود و همواره در حال تغییر است، از این رو در این شرایط باید زمینه را هم در سطح استانی و هم ملی برای یک حرکت آماده کنیم.
**معرفی کرمان و دو استان دیگر به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی
وی گفت: اینکه گفته شد کرمان به عنوان یکی از استان های پایلوت برای اقتصاد مقاومتی باشد ما حرفی نداریم و در تهران هم در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی بحث کردیم و همانجا هم بحث سه استان مطرح بود.
وی با تاکید بر اینکه تمرکز گرایی مفید نیست ادامه داد: اینکه همه چیز را به مرکز ببریم ناصحیح است؛ باید هرچه می شود را به استان ها واگذار کنیم، آنها نسبت به استان خود بهتر می دانند که استعدادها و نیازهایشان چگونه است و بهتر می توانند حل و فصل کنند.
رئیس جمهوری گفت: در این کار پایلوت هم هر موردی که دیدیم و یک کار مثبتی صورت گرفت بلافاصله باید به همه استانها منتقل شود یعنی در این پایلوت نباید دو سال صبر کنیم ببینیم چه می شود و سپس به استان بعد برود.
روحانی گفت: البته ماه ها پیش با وزیر کشور چندبار بحث کردیم که ما به یکسری استان ها از لحاظ بودجه و هزینه استقلال کامل بدهیم یعنی بودجه و هزینه بر عهده خودشان باشد و آن چیزهایی که باید استثنا باشد را جدا کنیم.
روحانی افزود: اشکالی ندارد که درباره شیوه های مختلف فکر کنیم؛ دنیا هم در این زمینه تجربیات زیادی دارد که ما باید دنبال کنیم تا به ثمر برسد.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری و هیات همراه روز سه شنبه در بیست و هفتمین سفر استانی کاروان تدبیر و امید میهمان مردم استان کرمان هستند.
رئیس جمهوری در اولین روز سفر با مردم کرمان، علما، ایثارگران و برگزیدگان دیدار و در نشست توسعه و سرمایه گذاران استان کرمان شرکت کرد.
همچنین روز گذشته چند طرح بزرگ در مناطق مختلف کرمان به بهره برداری رسید و علمیات اجرایی چندین طرح نیز به طور همزمان آغاز شد.
معاونان رئیس جمهوری و وزیران دولت یازدهم به عنوان نمایندگان رئیس جمهوری به شهرستان های استان سفر و در دیدارهای مردمی و نشست با مسئولان محلی، وضعیت مناطق مختلف را بررسی کردند.
سفره دو روزه رئیس جمهوری به دیار کریمان امروز (چهارشنبه) با حضور در شورای اداری استان و نشست خبری به پایان می رسد.
کاروان تدبیر و امید از 24 دی سال 92 تاکنون به استان های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام ، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستان های استان تهران (شهریار، ملارد و قدس)، خراسان شمالی، کردستان، شهرستان های استان تهران (اسلامشهر، رباط کریم و بهارستان)، همدان، مازندران، شهرستان ری (جنوب تهران)، یزد و سمنان سفر کرده است.
ادامه دارد.......
7532/3028/1042

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روحانی:دشمن به دنبال دو قطبی کردن کشور است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X