روحانی: دشمن به دنبال دو قطبی کردن کشور است

به گزارش ایرنا حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز چهارشنبه در نشست شورای اداری استان کرمان تاکید کرد: در سطح کشور هرچه وحدت، اتحاد و همبستگی و یکپارچگی باشد کارها بهتر پیش می رود.
رئیس دولت یازدهم با بیان اینکه در ایران دو قطبی بودن وجود ندارد، خاطر نشان کرد: کشوری که ولی امر و ولایت فقیه دارد و جایگاهی که ولایت فقیه در شرع و قانون اساسی ما دارد اگر قوا مشکلی داشته باشند او حلال مشکل است و خود قوا در کنار یکدیگر هستند.
رئیس جمهوری گفت: تلاش من در دولت یازدهم همواره این بوده که با دو قوه اگر هم مورد، نکته و گله ای بوده با خود آنها مطرح شود و کمتر در سطح رسانه ها مطرح شود ما در کنار هم کار و تلاش کردیم و الان هم همینطور است.
روحانی تاکید کرد که مسئولان جمهوری اسلامی ایران و قوای سه گانه خود را تحت نظر و فرمان رهبر معظم انقلاب می بینند و همه آنها یک هدف واحد را دنبال می کنند و آن پیشرفت و ارتقای اخلاق و معنویت در کشور است.
وی افزود: نباید جایزه بدهیم به آدم هایی که به ملت ما توطئه می کنند با تکرار حرف آنها در رسانه های داخلی.
روحانی گفت: رسانه های خارجی کارشان این است که یک کلمه از این و آن پیدا کنند اینها را روبروی هم قرار دهند و بگویند این یکی مقصودش این بوده و آن یکی مقصودش آن بوده است.

** باید آماده و توانمند باشیم
رئیس جمهوری همچنین گفت: هیچ دولتی به اندازه دولت یازدهم برای تقویت توان دفاعی نیروهای مسلح کار نکرده است که اگر لازم شود من این آمار و ارقام را در مقایسه با دولت های گذشته اعلام خواهم کرد.
وی گفت: ما شعار نمی دهیم و وظیفه می دانیم که نیروهای مسلح ما قوی باشند.
روحانی بیان کرد: ما به آینده کشور و دنیا و منطقه بدبین نیستیم اما ساده لوح هم نیستیم که بگوییم کسی با ما کار ندارد و لذا باید آماده و توانمند باشیم.
وی گفت: اگر صلح می خواهیم باید قوی باشیم و اگر ضعیف باشیم یعنی اینکه جنگ می خواهیم و قوی که باشیم یعنی صلح می خواهیم، اما لازم نیست هر روز بیاییم شعار دهیم و حرف هایی بزنیم که تاثیر مثبتی ندارد.
وی گفت: اگر ما نیروی مسلح قوی داریم دیگران می فهمند و ضرورتی ندارد اینقدر بگوییم و تکرار کنیم.

** صلح در سایه اقتدار معنا پیدا می کند
رئیس جمهوری با بیان اینکه ما اهل شعار نیستیم اما باور داریم صلح در سایه اقتدار معنا دارد، گفت: باید شعارها را کم کنیم بویژه امسال که سال شعار نیست بلکه سال اقدام و عمل است و همیشه باید سال اقدام و عمل باشد.
روحانی افزود: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد قوی یعنی اقتصادی که اگر کسی بخواهد تکانش دهد از جایش تکان نخورد و با یک فشار همه چیزش را از دست نمی دهد و ما باید اقتصادمان را توانمند کنیم.

**تولید داخلی، پایه اصلی اقتصاد توانمند
وی با بیان اینکه پایه اصلی یک اقتصاد توانمند، تولید داخلی آن است اظهار کرد: تولید داخلی را باید تقویت کنیم البته باید با دنیا هم رابطه داشته باشیم و از امکانات جهانی هم استفاده کنیم.
رئیس دولت تدبیر و امید گفت: یک فعالیت علمی یا فناورانه را اگر بخواهیم از صفر شروع کنیم می توانیم اما ممکن است 20 سال یا 30 سال طول بکشد تا به ثمر برسد.
وی افزود: اما اگر فناوری را از یک کشوری بگیریم و به ترتیب ادامه دهیم و تکمیل کنیم و بعد روی پای خودمان بایستیم 30 سال جلو خواهیم افتاد.
روحانی با بیان اینکه اکنون در صنایع مختلف پیشرفت های خوبی کردیم گفت: اینکه می خواستیم از ابتدا شروع کنیم هیچ جای دنیا این کار را نمی کنند.
وی اظهار کرد: غربی ها در دورانی از ما یعنی دنیای اسلام استفاده کردند چرا که دنیای اسلام در تمدن، علم و دانش، کتابها و تحقیقات پیشرفت بزرگی کرده بود.
وی گفت: اکنون ما باید علم و فناوری آنها را پایه قرار بدهیم و به جلو حرکت کنیم و البته غرب که همیشه پیشتاز علم و فناوری نخواهد ماند؛ دنیا همواره بالا و پایین می شود و یک روز آنها و یک روز ما، اینطور نیست که یک ملت تا ابد پیشتاز مساله ای باشد.
رئیس جمهوری اضافه کرد: یک زمانی اینطور بوده که ایران و رم پیشتاز بوده اند و یک زمان دیگران خواهند بود و همواره در حال تغییر است، از این رو در این شرایط باید زمینه را هم در سطح استانی و هم ملی برای یک حرکت آماده کنیم.

**معرفی کرمان و دو استان دیگر به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی
وی گفت: اینکه گفته شد کرمان به عنوان یکی از استان های پایلوت برای اقتصاد مقاومتی باشد ما حرفی نداریم و در تهران هم در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی بحث کردیم و همانجا هم بحث سه استان مطرح بود.
وی با تاکید بر اینکه تمرکز گرایی مفید نیست ادامه داد: اینکه همه چیز را به مرکز ببریم ناصحیح است؛ باید هرچه می شود را به استان ها واگذار کنیم، آنها نسبت به استان خود بهتر می دانند که استعدادها و نیازهایشان چگونه است و بهتر می توانند حل و فصل کنند.
رئیس جمهوری گفت: در این کار پایلوت هم هر موردی که دیدیم و یک کار مثبتی صورت گرفت بلافاصله باید به همه استانها منتقل شود یعنی در این پایلوت نباید دو سال صبر کنیم ببینیم چه می شود و سپس به استان بعد برود.
روحانی گفت: البته ماه ها پیش با وزیر کشور چندبار بحث کردیم که ما به یکسری استان ها از لحاظ بودجه و هزینه استقلال کامل بدهیم یعنی بودجه و هزینه بر عهده خودشان باشد و آن چیزهایی که باید استثنا باشد را جدا کنیم.
روحانی افزود: اشکالی ندارد که درباره شیوه های مختلف فکر کنیم؛ دنیا هم در این زمینه تجربیات زیادی دارد که ما باید دنبال کنیم تا به ثمر برسد.
رئیس جمهوری و هیات همراه روز سه شنبه در بیست و هفتمین سفر استانی کاروان تدبیر و امید وارد کرمان شدند.
رئیس جمهوری در اولین روز سفر با مردم کرمان، علما، ایثارگران و برگزیدگان دیدار و در نشست توسعه و سرمایه گذاران استان کرمان شرکت کرد.
همچنین روز گذشته چند طرح بزرگ در مناطق مختلف کرمان به بهره برداری رسید و علمیات اجرایی چندین طرح نیز به طور همزمان آغاز شد.
معاونان رئیس جمهوری و وزیران دولت یازدهم به عنوان نمایندگان رئیس جمهوری به شهرستان های استان سفر و در دیدارهای مردمی و نشست با مسئولان محلی، وضعیت مناطق مختلف را بررسی کردند.
سفره دو روزه رئیس جمهوری به دیار کریمان امروز (چهارشنبه) با حضور در شورای اداری استان و نشست خبری به پایان می رسد.
کاروان تدبیر و امید از 24 دی سال 92 تاکنون به استان های خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، ایلام ، لرستان، چهارمحال و بختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستان های استان تهران (شهریار، ملارد و قدس)، خراسان شمالی، کردستان، شهرستان های استان تهران (اسلامشهر، رباط کریم و بهارستان)، همدان، مازندران، شهرستان ری (جنوب تهران)، یزد و سمنان سفر کرده است.
ادامه دارد....
7532/7429/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «روحانی: دشمن به دنبال دو قطبی کردن کشور است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X