دیوید کامرون: افغانستان و نیجریه فاسد ترین کشورهای دنیا هستند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری «بُخدی»، «دیوید کامرون» این گفته ها را در حالی بیان کرده که قرار است لندن به زودی میزبان نشست جهانی مبارزه با فساد باشد و «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان نیز در این نشست شرکتخواهد داشت.

سفارت افغانستان در لندن در واکنش به گفته های کامرون با انتشاار بیانیه ای اعلام کرده است: افغانستان در امر مبارزه با فساد پیشرفت کرده و گفته های کامرون بی انصافی است.

کامرون در دیدار با ملکه  انگلیس گفت: شماری از رهبران برخی کشور ها که به طور شگفت انگیزی فاسد هستند به لندن خواهند آمد، افغانستان و نیجریه فاسدترین کشور های روی زمین هستند.

در همین حال در بیانیه سفارت افغانستان آمده است:  اشرف غنی و دولت وی از زمان به دست گرفتن زمام قدرت در افغانستان، گام های بزرگی در مبارزه با فساد برداشته اند و مبارزه با فساد در کنار مسایل امنیتی برای دولت وحدت ملی افغانستان در اولویت قرار دارد.

در این بیانیه به پیشرفت های مهم دولت وحدت ملی در برخورد با فساد سازمان یافته اشاره شده و آمده است که اظهارات کامرون درباره فساد مالی در افغانستان بی انصافی است.

دفتر نخست وزیری انگلیس گفته است که روسای جمهور نیجریه و افغانستان به وجود مشکل فساد در کشورهایشان معترف هستند.

دولت انگلیس روز پنجشنبه میزبان رهبران سیاسی و تجاری جهان در لندن است و هدف از این نشست ضرورت مبارزه با فساد و گفتگو در مورد راهکارهای مبارزه با آن است.

قرار است محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان نیز در این نشست شرکت کند.

[ منبع این خبر سایت مهر-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دیوید کامرون: افغانستان و نیجریه فاسد ترین کشورهای دنیا هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X