رونمایی کتابی که "برکت" نمایشگاه توصیف شد

کتاب «اقتصاد مقاومتی، ضرورت‌ها، نقشه‌ها و زمینه اجرا» با حضور رییس دانشگاه عالی دفاع ملی و قائم‌مقام نمایشگاه کتاب تهران رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار کتاب ایسنا، در این مراسم رونمایی که 22 اردیبهشت در نمایشگاه کتاب برگزار شد ابراهیم حسن‌بیگی رییس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: چهار سال پیش با تکیه بر گفته مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی یکسری تحقیقات مبتنی بر این موضوع به صورت متمرکز در دانشگاه انجام شد و پس از ابلاغ این سیاست کلی در بهمن ماه 92 مطالعات منسجم در دانشگاه توسط جمعی از دانشجویان دکتری صورت گرفت. نتیجه این تحقیقات تبیین نقشه راه و زمینه اجرا بر اساس اقتصاد مقاومتی شد.

او ادامه داد: ما با همکاری دانشگاه شهید بهشتی و با مشارکت 50 دستگاه از دانشگاه‌ها و حوزه‌ها، کنگره سیاست مقاومتی را برگزار کردیم. پس از 10 ماه نتیجه تحقیقات که شامل 300 مقاله می‌شد منتشر شد. برخی از این مقالات در همایش به دست ما رسیده بود و برخی سفارشی نوشته شده بود. این کتاب در سالروز ابلاغ پیام مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی رونمایی شد. این نتایج در قالب هفت جلد منتشر شد که مبانی نظری و اجرایی اقتصاد مقاومتی را شامل می‌شد.

رییس دانشگاه عالی دفاع ملی درباره کتاب «اقتصاد مقاومتی، ضرورت‌ها، نقشه‌ها و زمینه اجرا» اظهار کرد: این کتاب فشرده تحقیقات پیشین و حال حاضر است. امیدواریم بخش‌هایی که با اقتصاد مقاومتی سروکار دارند این کتاب را نقشه راه خود کرده و از آن استفاده کنند. همه دستگاه‌های اجرایی و همه مسئولان در بخش‌های مختلف از آن بهره می‌گیرند. این کتاب هدیه‌ای است به همه دستگاه‌ها که از سوی دانشگاه به آنها تقدیم می‌شود.

به گزارش ایسنا، در ادامه امیرمسعود شهرام‌نیا قائم مقام بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران درباره این کتاب اظهار کرد: در سالی که بنا به تدبیر مقام معظم رهبری با اقتصاد مقاومتی گره خورده بهترین اتفاق در نمایشگاه کتاب ارائه کتابی است که کار زیربنایی در همین حوزه انجام داده باشد. با توجه به اینکه مقام معظم رهبری دو سال پیاپی اقتصاد مقاومتی را مورد توجه قرار داده و بارها بر آن تاکید کرده‌اند، توجه به این موضوع آن هم به صورت محتوایی بسیار مهم است. گاهی پرداخت محتوایی به این موضوع فدای بحث‌های شعاری شده است.

وی در ادامه بیان کرد: این کتاب کاری جدی است که این دانشگاه در حوزه اقتصاد مقاومتی انجام داده است. بر اساس توضیح‌های دکتر حسن‌بیگی و آشنایی‌ای که با کارهای دانشگاهی دارم می‌دانم که این کتاب مبنی بر کار پژوهشی تاثیرگذار است و رونمایی از این کتاب می‌تواند باعث برکت نمایشگاه شود. امیدوارم سایرین نیز با دقت و توجه بیشتر کارهای بیشتر و قوی‌تری در این حوزه بنویسند.

قائم‌مقام بیست و نهمین نمایشگاه کتاب تهران در پایان گفت: با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی، در سالن‌های مختلف سرای اهل قلم نشست‌هایی با محوریت این موضوع تدارک دیده‌ایم. در سالن اصلی سرای اهل قلم نقد دقیق‌تر این کتاب برای معرفی آن در نظر گرفته شده است.

نمایشگاه کتاب تهران تا 25 اردیبهشت‌ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برپا خواهد بود.

انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-هنری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رونمایی کتابی که "برکت" نمایشگاه توصیف شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایسنا-هنری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X