پایلوت طرح آموزش حقوقی به دانش آموزان و نوجوانان اجرا می شود

به گزارش خبرنگار مهر، محسن نامی در همایش آموزش حقوقی به دانش آموزان در راستای بند (د) ماده (۲۱۱ ) برنامه پنجم توسعه اظهار داشت: در نگاه کلی قوانین کشور ما به دو دسته عادی و بالادستی تقسیم می شوند که به عنوان مثال قانون برنامه پنجم توسعه از قوانین بالادستی محسوب می شود.

وی با اشاره به وظایف قانونی قوه قضائیه طبق این قانون گفت: حدود وظایف قوه قضائیه در مواد ۲۱۱ تا ۲۳۵ در برنامه پنجم توسعه کشور لحاظ شده است و طبق این مواد قانونی قوه قضائیه مکلف است بخشنامه و یا آیین نامه های خود را در این چارچوب تهیه و تنظیم کند.

مدیر آموزش همگانی قوه قضائیه با اشاره به ضرورت توجه همه مردم به مسائل حقوقی تصریح کرد: بخش آموزش های عمومی حقوقی و قضایی بخش های گسترده ای از گروه های مختلف مردم از جمله زنان و همچنین دانش آموزان و کودکان را شامل می‌شود. با این حال طبق بند (د) ماده ۲۱۱ به صراحت بر ضرورت آموزش حقوق به دانش آموزان تاکید ویژه شده است.

نامی در خصوص عمل کردن به این بند قانونی، اظهار داشت: بر این اساس، فاز اول اجرای این برنامه به صورت پایلوت در تابستان امسال در دبیرستان البرز اجرایی خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پایلوت طرح آموزش حقوقی به دانش آموزان و نوجوانان اجرا می شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X