اعطای گواهی تایید نانومقیاس وتاییدیه آزمایشی به 15محصول نانویی

به گزارش روزچهارشنبه گروه علمی ایرنا ازستاد ویژه توسعه فناوری نانو، بررسی مواد و محصولات تولید وعرضه‌شده درحوزه فناوری نانو، سبب شفافیت بازار محصولات نانو و به‌ تبع آن ارتقای کیفی این محصولات شده و افزایش اعتماد مصرف‌کنندگان را در بر دارد، این دستاوردها موجب توسعه بازار مواد ومحصولات نانو می‌‌شود.
مواد ومحصولاتی در حوزه فناوری نانو قرار می‌گیرند و به آن‌ها تأییدیه نانومقیاس اعطا می‌گردد که مطابق با استاندارد ملی 12098 و استانداردهای بین‌المللی (ISO/TS 27687) و در فرآیند بازرسی مواردی از قبیل مقیاس بین 1 تا 100 نانومتر، مهندسی بودن فرآیند تولید و بهبود خواص نسبت به محصول مشابه (نمونه شاهد بدون استفاده از نانوفناوری) را دارا باشند.
همچنین گواهینامه نانومقیاس به محصولاتی اعطا می‌شود که تولید‌کننده آن علاوه بررعایت الزامات فنی اشاره شده، سایر الزامات تولیدی و تجاری مندرج در آیین‌نامه‌های واحد ارزیابی (از جمله پروانه ساخت و یا بهره‌برداری، واحد کنترل کیفیت فعال، حضور کارشناس نانو در شرکت وغیره) را رعایت کرده و قرارداد اعطای گواهینامه نانومقیاس را امضاء کند.
به محصولاتی که تولید‌کننده آن صرفا الزامات فنی محصول را برآورده است، گواهینامه آزمایشی نانومقیاس اعطا می شود.
گواهینامه نانومقیاس برای محصولات با اعتبار یک ساله صادر شده و قابل تمدید است، همچنین در طول مدت اعتبار جهت اطمینان از ثبات مقیاس و خواص محصول تولید کننده، بازرسی‌های دوره‌ای از شرکت انجام می‌شود.
علمی (1)** 9340**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اعطای گواهی تایید نانومقیاس وتاییدیه آزمایشی به 15محصول نانویی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X