معاون سازمان محیط زیست: آلودگی هوا در کلانشهرها کاهش یافته است

به گزارش ایرنا، سعید متصدی روز چهارشنبه در همایش مدیران کل محیط زیست استان های کشور در استانداری لرستان افزود: سازمان محیط زیست در دولت تدبیر و امید بر مبنای تعامل و همکاری گام برداشته است.
وی اظهار داشت: داشتن محیط زیست پویا برای نسل کنونی و آینده نیازمند تعامل در راستای جلوگیری از تخریب محیط زیست است در حالی که شیوه تقابلی در سال های گذشته نتیجه ای غیر از تخریب و نابودی محیط زیست به دنبال نداشته است.
به گفته وی خوشبختانه با رویکرد دولت تدبیر و امید آلودگی هوا از وضعیت بغرنج و بحرانی خارج شده است و کیفیت هوا نسبت به سال های گذشته در وضعیت مناسبی قرار دارد.
متصدی افزود: امروزه نه تنها در کلانشهرها کاهش آلاینده ها وجود دارد بلکه غلظت آلاینده های تاثیرگذاری مانند بنزن نیز کاهش یافته است.
وی ادامه داد: بنزن در اثر استفاده از بنزین غیر استاندارد در سطح کشور رو به افزایش بود که خوشبختانه در حال حاضر به طور کلی کنترل شده است.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست به افزایش میزان تعداد روزهای سالم و پاک اشاره کرد و بیان کرد: این وضعیت در سال های گذشته برعکس بود و امروز آلودگی هوا در کشور با همت دولت و تعامل دستگاه ها دولتی در جهت تفکر ایجاد زندگی سالم در شرایط مناسب تری قرار دارد.
وی اضافه کرد: این موفقیت تنها نتیجه فعالیت حفاظت محیط زیست نبوده بلکه تعامل هوشمندانه، همکاری و همدلی، اقدام و عملی است که نشانگر همگرایی و همفکری است.
متصدی گفت: همچنین در دولت تدبیر و امید اقدامات قابل توجهی در راستای کاهش میزان آلاینده های صنعتی شده که استان لرستان در این زمینه به عنوان استان پیشرو 100 درصد صنایع را پایش کرده است.

** لرستان جایگاه مهم و باارزشی در صنعت گردشگری دارد
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت : طبیعت لرستان از نقاط بکر و طبیعی ایران است و استعداد خوبی در راستای توسعه همگام با محیط زیست دارد.
وی با بیان اینکه لرستان دارای نیروی متخصص و ماهر و منابع سرشار طبیعی است بیان کرد: ظرفیت های موجود ، این استان را قطب توسعه ای مهمی تبدیل کرده است و در این راستا باید روند توسعه استان تسهیل شود.
به گفته وی با وجود اینکه طبیعت و بکر بودنش ایده آل سازمان محیط زیست است اما توسعه باید در کنار محیط زیست قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه چالش های اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی می تواند خسارت های جبران ناپذیری به طبیعت وارد کند، بیان کرد : این در حالی است که حتی آمار بالای بیکاری آثار مخرب و جبران ناپذیری به طبیعت وارد خواهد کرد.
متصدی گفت: در محیط زیست ابزارهای مناسبی برای مدیریت سیستم ها وجود دارد و استانداردهای زیست محیطی و ارزیابی زیست محیطی نه تنها برای مقابله با توسعه نیست بلکه در مسیر رسیدن به نقطه تعادل و توسعه هستند.
وی با تاکید بر اینکه در صورت برنامه ریزی مناسب برای استفاده از صنایع گوناگون طبیعت بهتر حفظ خواهد شد افزود: در راستای حفظ محیط زیست و منابع موجود زیست محیطی باید از صنایع با ارزش افزوده بالا و آلودگی پایین استفاده کرد.
وی اظهار کرد: به همین منظور در فعالیت صنایع استفاده از منابع خام نباید مورد توجه باشد چرا که سرمایه نسل های فعلی و آینده مورد استفاده قرار می گیرد و توسعه پایداری شکل نخواهد گرفت.
متصدی تصریح کر : در حالی بسیاری از کشورهای دنیا از منابع زیست محیطی محروم هستند اما در ایجاد صنعت گردشگری و کسب درآمد بالا در این زمینه موفقند.
متصدی گفت: این در حالی است که برخی از استان های ایران به ویژه لرستان تمام مواهب موجود طبیعی را برخودار هستند اما از ظرفیت صنعت گردشگری بهره چندانی نبرده اند.
وی افزود: لرستان باید از صنعت توریسم و توسعه در این راستا بهره مند شود چراکه با وجود ظرفیت های غنی می تواند جایگاه مهم و باارزشی در صنعت گردشگری جهان داشته باشد.
7274/6060

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون سازمان محیط زیست: آلودگی هوا در کلانشهرها کاهش یافته است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X