یک کپسول کوچک برای اندازه گیری پی اچ دستگاه گوارش

یک کپسول کوچک برای اندازه گیری پی اچ دستگاه گوارش

ایران ارتوپد/ از مدت ها قبل استفاده از کپسول های خوراکی که حاوی دستگاه های الکترونیک هستند شروع شده است. نمونه آن استفاده از دوربین هایی است که درون کپسول های خوراکی قرار میدهند و با کمک آن میتوان درون دستگاه گوارش را دید ولی آیا نمیتوان دیگر بررسی های دستگاه گوارش را هم با کمک این کپسول ها انجام داد. محققان به این پرسش پاسخ مثبت میدهند.

آنها توانسته اند تا با کمک این کپسول ها میزان اسیدیته درون روده ها را بطور دقیق اندازه گیری کنند. کپسول بعد از خورده شدن توسط بیمار و طی تمامی مسیر دستگاه گوارش میزان پی اچ و اسیدیته درون آن را در تمام طول آن اندازه گیری و ثبت میکند. محققین با کمک این اندازه گیری میتوانند برآورد بهتری از کارکرد دستگاه گوارش داشته و بیماری های آن را بهتر و دقیقتر تشخیص بدهند.

[ منبع این خبر سایت خبر ایرونی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «یک کپسول کوچک برای اندازه گیری پی اچ دستگاه گوارش » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبر ایرونی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X