کتاب اقتصاد مقاومتی رونمایی شد

اقتصاد مقاومتی کتاب اقتصاد مقاومتی ضرورت‌ها، نقشه راه و زمینه‌های اجرا با حضور رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در نمایشگاه کتاب رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، مراسم رونمایی از کتاب اقتصاد مقاومتی ضرورت‌ها، نقشه راه و زمینه‌های اجرا صبح امروز 22 اردیبهشت ماه با حضور امیرمسعود شهرام‌نیا قائم مقام نمایشگاه و حسن بیگی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی در نمایشگاه کتاب برگزار شد.

حسن بیگی در ابتدای این مراسم با اشاره به ویژگی‌های کتاب حاضر، گفت: دانشگاه عالی دفاع ملی از چهار سال قبل مطالعات خود را بر حوزه اقتصاد مقاومتی به ویژه بعد از ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی توسط رهبر انقلاب در 29 بهمن سال 92، متمرکز کردیم.

وی ادامه داد: مطالعات منسجمی در این باره در دانشگاه انجام شد. در دانشگاه دفاع ملی ساز و کار بر این است که جمعی از دانشجویان دکتری موضوعی را انتخاب می‌کنند و مورد مطالعه قرار می‌دهند. تبیین نقشه راه پیاده سازی و اجرای سیاست کلی اقتصاد مقاومتی و متعاقب آن برگزاری کنگره اقتصاد مقاومتی که با همکاری بیش از 50 دستگاه و نهاد در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، براساس همین رویکرد بود.

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی گفت: کمیته‌های علمی همایش در طول 10 ماه مطالعات و پژوهش‌های انجام شده را مورد مطالعه قرار داد. بیش از 300 مقاله مورد بررسی قرار گرفت. دانشگاه دفاع ملی نتایج این همایش را در قالب 7 جلد کتاب منتشر کرد. در این آثار تمامی ابعاد مرتبط با اقتصاد مقاومتی هم از حیث نقشه راه و هم از منظر نظری مورد بررسی قرار داد. همچنین در بهمن 94 همایشی تخصصی در این زمینه در داشگاه دفاع ملی برگزار شد و در آن مبانی برنامه‌ای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفت.

حسن بیگی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال مقاومت، اقدام و عمل افزود: با توجه به همین امر دانشگاه دفاع ملی بر آن شد که فشرده‌ای از مطالعات جاری و گذشته خود را با محوریت اقتصاد مقاومتی در قالب کتابی منتشر کند که هم معطوف به اجرا، اقدام و عمل باشد.

وی یادآور شد: امیدواریم این کتاب که بخش‌های مختلف اقتصاد مقاومتی به ویژه سیاست‌های پولی اقتصاد مقاومتی را با تعیین نقشه راه و زمینه‌های اجرا مورد بررسی قرار داده مورد استفاده همه مخاطبان به ویژه دستگاه‌های اجرایی و همه مسئولان در بخش‌های مختلف قرار گیرد.

امیرمسعود شهرام نیا در ادامه این مراسم با اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی با تأکید مقام معظم رهبری براین موضوع گفت: در سالی که بنا به تدبیر رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی نامگذاری می‌شود بهترین کار انجام امور زیربنایی در حوزه اقتصاد مقاومتی است ایشان چند سالی اتس که براین موضوع تأکید کردند و نامگذاری امسال نیز با توجه به اهمیت این موضوع بوده است. برخی از سیاست‌ها متأسفانه با کارهای شعاری پرداخته می‌شود و بحث‌های جدی فدای بحث‌های شعاری می‌شود.

وی ادامه داد: از موارد نقض این موضوع کتابی است که امروز منتشر شده و رونمایی می‌شود. تصورم این است که مبتنی بر کار پژوهشی و امیدوارم که مورد استفاده قرار بگیرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کتاب اقتصاد مقاومتی رونمایی شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات{literal} {/literal}
X